Po bólu w odcinku lędźwiowym, przeszywającym, ostrym i silnym oraz promieniującym w lewej nodze po c

Po bólu w odcinku lędźwiowym, przeszywającym, ostrym i silnym oraz promieniującym w lewej nodze po całej długości oraz samoistnym drętwieniu lewej nogi i ręki wykonałam rezonans magnetyczny kręgosłupa. Wyniki: MR odcinka L/S kręgosłupa w obrazach T1- i T2-zależnych, sekw. STIR: - pogłębiona lordoza lędźwiowa, -zmniejszenie uwodnienia oraz obniżenie wysokości krążków m/k L4/L5, L5/S1, - wysokośćtrzonówi pozostałych krążków m/k zachowana, - bez cech obrzęku szpiku, - na poziomieL4/L5 tylna, centralna ekstruzja krążka m/k (wymiar ap 6mm) uciska worek oponowy, lateralizuje nieznacznie na lewo,zwęża lewy zachyłek boczny, dotyka do przechodzących korzeni L5, - na poziomie L5/S1 masywna ekstruzja materiału krążka m/k (ap- 11, bb- 17mm) uciska worek oponowy, zamyka lewy zachyłek boczny kanału kręgowego z uciskiem na lewe korzenie S1, wypełnia częściowo kanał kręgowy, powoduje stenozę do 7mm- do pilnej kons. ortopedycznej/neurochrurgicznej, - na pozostałych poziomach bez cech wypuklin/przepuklin, -stożek rdzenia nawysokości Th12 bez zmian. Wnioski: Na poziomach L4/L5, L5/S1 przepukliny krążków m/k, dominująca L5/S1 ze stenozą kanału kręgowego- do pilnej kons. ortopedycznej/neurochrurgicznej. Czy to jest groźne/ poważne? Chciałabym wiedzieć bo długo muszę na lekarza czekać

1 odpowiedź


Witam, wygląda na to, że sprawa jest poważna i tak jak sugeruje radiolog wymaga to pilnej konsultacji neurochirurgicznej.

lek. Maciej Bujko

lek. Maciej Bujko

neurochirurg

Grodzisk Mazowiecki

Umów wizytę

Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online

Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.