pluję krwią

9 odpowiedzi
Witam,
od grudnia przyjmuję izotek (w obecnej dawce 20 mg co dwa dni - ponieważ kończę leczenie) i przyjmuję jeanine. Od wczoraj kaszlę krwią. Wizytę u ginekologa mam za miesiąc, a internista nie odbiera i nie wiem co mam zrobić.
Pozdrawiam
W pierwszej kolejności wymaga pani pilnej konsultacji internisty. Krwioplucie może być niepokojącym objawem. W takiej sytuacji nie należy czekać tylko udać się do najbliższego szpitala na SOR lub IP. Pozdrawiam.

Witam,
zdecydowanie izba przyjęć. I do czasu wykluczenia zakrzepicy/zatorowości płucnej odstawić jeanine.
Szanowna Pani
Wizyta u lekarza jest niezbędna.
Załączam pozdrowienia.
Witam!
Jak najszybciej skontaktować się z internistą ! ginekolog nie będzie w tym przypadku konieczny !
pozdrawiam JD
W przypadku tak poważnego objawu jak krwioplucie/ odkrztuszanie krwi/ duszność należy BEZWZGLĘDNIE I NIEZWŁOCZNIE zgłosić się do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, by wykluczyć poważne schorzenia, tj. m.in. zatorowość płucną. Nie jest to stan medyczny do analizowania na forum. Pozdrawiam, AS
Szanowna Pani - ten serwis podaje pytania z kilkudniowym opóźnieniem - podała Pani zbyt mało objawów. Im szybszy kontakt z lekarzem tym lepiej - niezależnie od kosztów! wiem, że nie mogłem pomóc. pzdr artur mazur kalisz
Leczenie retinoidami to wielkie wyzwanie. Ma Pani widoczne uboczne skutki ich działania.
Jeżeli już musi tak być, że są one nieodzowne to ja zmieniłbym antykoncepcję z doustnej na plaster albo pierścień dopochwowy tudzież zastosował wkładkę z hormonem.
Powinna Pani być skonsultowana przez dermatologa.
Jeśli krwawinie jest duże, proszę udać się na SOR lub izbę przyjęć.
Pytanie z jakiego powodu ma Pani kaszel,czy pali Pani papierosy, nadużywa alkohol,choruje przewlekle..wymiotowała Pani niedawno..pozdrawiam i zycze powodzenia
Dobry wieczór, proszę zgłosić się bezpośrednio do lekarza, Pani stan wymaga diagnostyki. Pozdrawiam