plomba amalgamatowa

5 odpowiedzi
Witam, gdzieś w internecie przeczytałam, że zajmuje się Pani usuwaniem plomb amalgamatowych w bezpieczny sposób. Bardzo proszę o więcej informacji na ten temat oraz podanie ceny zabiegu, możliwego terminu oraz miejsca gdzie Pani przyjmuje.pozdrawiam
Aleksandra Nowacka
Witam, sposób usuwania wypełnień amalgamatowych jest zbyt długi aby go opisywać. Chętnie odpowiem na wszelkie pytania przez telefon. Cena również uzależniona jest od wilekości wypełnienia. Zapraszam do kontaktu

Dzień dobry,
każda wymiana wypełnienia wiąże się dodatkową preparacją tkanek zęba. Amalgamat jest materiałem, który "nie klei się". Żeby utrzymał się z zębie, należy nadać ubytkowi kształt retencyjny, to znaczy, że wejście do ubytku musi być mniejsze, niż przestrzeń wewnątrz. Zazwyczaj wiąże się to z dodatkową preparacją, dlatego ważne jest, żeby wymieniając wypełnienie na kompozytowe (białe, "klei się") postępować z zębem szczególnie delikatnie i ostrożnie, żeby dodatkowo nie uszkodzić, już i tak sfatygowanych, tkanek zęba. W razie wątpliwości korzystamy z pomocy lup stomatologicznych.. Oczywiście nie można pozostawić próchnicowo zmienionych tkanek. Jeśli ubytek jest głęboki stosujemy materiał podkładowy, a ząb odbudowujemy zgodnie z jego anatomią. Koszt zabiegu i termin jest zależy od gabinetu, który Panią interesuje. Na stronie każdego lekarza jest zamieszczona lista miejsc, w których pracuje.
Pozdrawiam:)
Dzień dobry. Nie do końca jestem pewien, czy chodzi o moją osobę, może zostałem pomylony z którąś panią Doktor:) Jeśli chodzi o moją osobę proszę o kontakt telefoniczny do gabinetu Artdentica(jest na stronie). Asystentki udzielą niezbędnych informacji a w razie potrzeby umówią na wizytę konsultacyjną. Pozdrawiam serdecznie Kamil Wysocki
Pytanie jest chyba kierowanie do jakiejś Pani Doktor, a nie do mnie.
Dzień dobry,
Zabieg wymiany wypełnień amalgamatowych powinien odbywać się w osłonie koferdamu, przy dużym chłodzeniu i z efektywnym ssaniem. Procedura ta nie jest dodatkowo płatna powyżej tego co należy zapłacić za leczenie ubytku - w zależności od wielkości 100-300 zł. Zapraszam do Gdańska do mojej kliniki Sim Clinic znajdującej się na ul.Wajdeloty 12.