Planowanie ciąży a PCO

2 odpowiedzi
Panie doktorze. Staramy się z mężem o dziecko, od 5 miesięcy. Jakieś 2 lata temu stwierdzono u mnie zespół policystycznych jajników. Głównie przez wypadanie włosów, trądzik i badanie ginekologiczne. Przez ten czas brałam diane. (Nie miałam robionych żadnych badań hormonalnych). Po odstawieniu tabletek w 3 cyklu nie dostałam miesiączki - nie było to spowodowane ciążą. Pani doktor przepisała mi duphaston oraz ovarin. Po takim składzie misiączka wróciła. Jednak kolejny cykl był bezowulacyjny. Przepisano mi clostilbegyt, który mam zażyć w 2 dniu cyklu. I tu mam wątpliwości - czy to jest wg Pana dobra droga leczenia? Mam mnóstwo wątpliwości, gdyż nie potrafię uzyskać wyczerpujących odpowiedzi od dotychczasowego lekarza, zastanawiam się nad zmianą, gdyż często wychodzę z dużym niedosytem informacji. Czy bez jakichkolwiek badań (hormonalnych), tylko na po wywiadzie - można stwierdzić PCO? I czy jest tylko jedna metoda leczenia tej choroby - tabletki anty? Nie ukrywam, że pragnę szybko zajść w ciążę, mam 26 lat, a od momentu odstawienia pigułek ponownie intensywnie zaczęły wypadać mi włosy i te kłopoty z miesiączką. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Witam
Osobiście przepisałbym Clostilbegyt do stosowa nia winny sposób./8x1 tabletka od ostatniego dnia miesiączki/ Duphaston 2x1 tabletka pomiędzy 15 a 26 dniem cyklu.
Ponadtko konieczne są badania nasienia u partnera
Pozdrawiam

proszę skorzystać z Poradnii Ginekologicznej Przyklinicznej