Plamy w okolicach zgięć rąk i kolan. Czy można leczyć te zmiany?

4 odpowiedzi
Witam serdecznie. Moja córka ma straszny problem ze skórą w okolicach zgięć rąk i zgięć na kolanach (tył). W okresie wiosna - lato wychodzą jej straszne "place". Są bardzo suche, swędzące, piekące. Córka rozdrapuje te miejsca, bo nie może wytrzymać i wtedy pojawia się krwawienie. Próbowaliśmy smarować to sterydami (efekt średni) - niestety od sterydów odbarwia się skóra (zanika pigment). Czasami te place wychodzą w okolicach oczu. Zauważyłam, że gdy córka przebywa na slońcu objawy się nasilają. Mimo wysmarowania za każdym razem filtrem 50 nic nie działa. Czy ktoś z Państwa ma jakieś przypuszczenia co to jest i czym to leczyć? Stosujemy wapno i codziennie Montelukast 5 na alergie.
Powinna Pani udać się z córką do lekarza pediatry , który zleci odpowiednie badania i skieruje córkę do odpowiednich specjalistów.

Witam! Powinna udać się Pani z córką do dermatologa. Obawiam się, że sama nie poradzi sobie Pani ze zmianami. Pozdrawiam
Witam,
Opis może sugerować atopowe zapalenie skóry. Wskazana wizyta w Gabinecie Dermatologicznym w celu postawienia diagnozy, zlecenia odpowiednich badań oraz włączenia właściwego leczenia.
Pozdrawiam,
Córka ma objawy typowe dla atopowego zapalenia skóry.To choroba z kręgu alergii.Powinna mieć wykonane testy prick,które mogą pokazać na co jest uczulona.Białe plamy zostają na skórze najczęśćiej po dodatkowym nadkażeniu skóry grzybami i bakteriami .Takie zmiany wymagają złożonego leczenia.Zapraszam do mojej kliniki
Sugeruję wizytę: - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.