Plamienia od polowy cyklu a ciaza

7 odpowiedzi
W momencie kiedy znikną plamienia które mam od połowy do końca cyklu można myśleć ze jest się w ciąży czy na początku ciąży również mogą wystąpić?

Od ponad roku występują u mnie plamienia od polowy cyklu do miesiączki. Około 10 dni przed miesiączka. Cykle mam co 28-32 dni. Sluz w czasie plamienia jest brązowy, czasami bardziej czerwony. Miesiączki mam przez ok 5 dni. Pierwsza 2 dni są silne ze skrzepami następnie 2-3 dni delikatne plamienia. Wczesniej mi to nie przeszkadzalo do momentu kiedy zaczelam myslec o ciąży. Zaczelam odwiedzać lekarzy ale do dnia dzisiejszego nie mam diagnozy a problem nie znika. Dodam iż końcem 2015 odstawiłam plastry Evra które stosowałam przez 2 lata ale w czasie ich stosowania również miałam plamienia ale 3-5 dni przed miesiaczka. Przed stosowaniem plastrów takie słabe plamienia tez wystepowaly ale wtedy traktowałam to jako początek miesiączki.
Proponuję wykonanie histeroskopii diagnostycznej celem diagnostyki plamień. Być może ma Pani jakieś zmiany w obrębie śluzówki macicy lub kanału szyjki, które niekoniecznie są dobrze widoczne w USG. Tym bardziej w przypadku starania się o ciążę -wskazana histeroskopia. Pozdrawiam

Witam,
Dodatkowo wykonałbym badania bakteriologiczne i w kierunku MUCH wymazu z szyjki macicy. W razie braku ciąży przez 6 kolejnych miesięcy rozpocząłbym diagnostykę niepłodności. Ewentulalnie można wykonać histeroskopię diagnostyczną z wycinkiem endometrium
z poważaniem
Tomasz Łabiak
Szanowna Pani.
Proponuję w pierwszej kolejności wykluczyć infekcje MUCH oraz dysplazję szyjki, a następnie w razie prawidłowych wyników podjąć działania prowadzące do ciąży. Takie plamienia, jeżeli są w cyklach regularych zwykle nie są przeszkodą w zajściu i utrzymaniu ciąży i są wtórne do niewielkich zaburzeń hormonalnych.
Pozdrawiam SK.
takie plamienia przy braku nieprawidłowości w macicy są fizjologicznym spadkiem poziomu hormonów.Nie powinno być z tego względu problemów z zajściem w ciążę.jeśli by pni nie planowała ciąży to radą na to jest tabl antykoncepcyjna.
Ma Pani nieprawidłowy cykl z niedomogą ciałka żółtego. To nie sprzyja zajściu w ciążę. Wymagana jest diagnostyka i leczenie.
Jest to objaw niewydolności lutealnej -II fazy cyklu.
Szanowna Pani,
Na początku ciąży także mogą występować takie plamienia.
Załączam ukłony,
CS