Plamenie śródcykliczne

5 odpowiedzi
Witam. Od dwóch miesięcy po skończonej miesiączce mam przez dobre dwa tyg jeszcze plamienia, które raz sa mocniejsze raz słabsze, z przerwami jednodniowym. Miesiączka trwa 7 dni, po kilku dniach od końca dostaje te plemienia, i praktycznie jak plamienia sie konczą po tyg znów mam miesiączkę. Niestety dwa lata musiałam brać androcur z racji na zaburzenia hormonalne testosteronu. Mój cykl trwa około 40 dni :( pół roku temu miałam cytologię, wynik dobry. W ciąg ostatnich trzech miesięcy miałam 2 razy u różnych ginekologów robione usg dopochwowe i żadnych torbieli mieśniaków nie zauważono. Następna wizyta dopiero styczeń. Czym spowodowane mogą być krwawienia śródcykliczne ? Zaznaczam również że ancrocur odstawiłam w tym miesiącu bo lekarz od następnego zapisał mi pigułki antykoncepcyjne ponieważ ponoć tylko one pomogą wyregulować mi miesiączkę.
Należy przeprowadzić badanie w czasie plamienia żeby określić czy płomienie jest z szyjki cz z macicy i od tego uzależnić postępowanie.

Ma Pani zaburzoną oś hormonalną i leczenie tabletkami antykoncepcyjnymi jest niewłaściwe.
Na podstawie jednego badania hormonalnego stwierdzającego podwyższony testosteron nie powinno zalecać się androcur. Należy zrobić badania hormonalne w kier PCOS i przysadki
Zanim zacznie Pani przyjmować antykoncepcję celem uregulowania cyku, można wykonać badania hormonalne : TSH, FT3, FT4, LH, FSH, PRL
Najprawdopodobniej winą są zaburzenia hormonalne. Proszę jeszcze dodatkowo skonsultować się z endokrynologiem . Pozdrawiam