Piszę z zapytaniem czy depresja może powodować problemy żołądkowe. Chodzi o moją mamę która od lat b

Piszę z zapytaniem czy depresja może powodować problemy żołądkowe. Chodzi o moją mamę która od lat bierze leki na depresję, bierze ciągle ale ostatnio po kilku miesiącach dobrych, kryzys powrócił, Jest bardzo słaba, nie chce jeść, ma problemy ze stolcem , skarży się na bóle, lekarz zmienił lekarstwa na depresję lecz nic nie pomaga. Czy może zażywanie danych leków antydepresyjnych działa tak że ma bóle, nudności itp. ?

2 odpowiedzi


Wizyta u internisty może przynieść rozwiązanie. Przeprowadzenie badań na jego zlecenie wykluczy lub potwierdź jakieś schorzenie które może dokuczać mamie. Depresję można leczyć dwutorowo; ,lekami i psychoterapią. Po diagnozie internistycznej proszę zasugerować mamie konsultację z terapeutą .

Szukasz psychologa?

Pierwsza sesja wprowadzająca za darmo z Terapia by ZnanyLekarz

Wypełnij formularz
Znajdź eksperta

Proponuje zwrócić się po pomoc do psychiatry . Są leki ,które bardzo dobrze działają zarówno na problemy depresyjne i jednocześnie łagodzą dolegliwości żołądkowe , poprawiając apetyt.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.

  • • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.

  • • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.

  • • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.

  • • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

  • • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.