Piracetam na poprawe pamięci u nastolatka?

5 odpowiedzi
Witam!
Mam 15 lat, jestem chłopakiem, chciałbym zażywać Piracetam na poprawe pamięci. Mam kilka pytań dotyczących tego leku:
1. Czy faktycznie ten lek pomógłby mi w zapamiętywaniu?
2. Czy ten lek uzależnia?
3. Po jakim okresie i jakich dawkach widoczne byłyby efekty?
4. Czy mógłbym stosować ten lek przez 5 miesięcy?
5. Czy po odstawieniu widoczne byłyby skutki jego stosowania?
6. Czy lekarz wypisałby mi recepte na ten lek, czy raczej nie?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!
Pomysł z Piracetamem znany jest jeszcze z czasów moich studiów, efekty nie przekładały się na wyniki... Zapytaj proszę twojego lekarza pierwszego kontaktu - masz prawo do dyskrecji. Polecalbym ci coś innego pozdrawiam

Witam

Nie polecałabym tego preparatu. Lepiej brać Bilobil forte. 2-3x po 1. Świetnie poprawia pamięć i dużej można zastosować, bezpiecznie.
Zaburzenia pamięci są nieco złożonym tematem, wg mnie należało by najpierw poszukać przyczyny . Sprawdzić tsh, odrobaczyć, przyjrzeć się diecie, i temu co Pan je i co pije. Ile godzin Pan śpi.( czy jest Pan wyspany). itd. Jest tego sporo. Polecam generalnie poranie ch. pamięci lub neurologa. Jeżeli chodzi o piracetam, to poprawia on trochę pamięć, ale nie jest to wielka zmiana, i nie działa doraźnie tylko po przyjmowaniu go np przez miesiąc. Co do trwałości efektu raczej nie jest zbyt trwały. Człowiek jest istotą złożoną , nie ma jednej przyczyny zaburzeń pamięci. Nie ma jednego prostego leczenia. Ale dziś jest już dużo metod i leków. Ważne jest dobra dieta, wyspianie, nie picie kawy, energetyzerów. By coś zapamiętać nie można za szyblko nigdzie gonić, mieć za dużo spraw. Polecam neurologa. Miłego dnia,
Nie polecam. Jest to lek dla osób starszych z zaburzeniami krążenia mózgowego.Pozdrawiam
Witam, Odnośnie postawionych pytań ad 1) wskazania do stosowania piracetam'u nie obejmują poprawy pamięci u osób zdrowych, jest on stosowany w przypadku stwierdzonych jej zaburzeń, po urazach głowy i innych wskazaniach neurologicznych. Zatem mógłby pomóc, ale gdyby z jakiś powodów pamięć była upośledzona. ad 2) nie spotkałem się z doniesieniami o uzależnieniu fizycznym, teoretycznie możliwe jest jednak uzależnienie psychiczne (chociaż mało prawdopodobne, również się z takim nie spotkałem), ad 3) przy stosowaniu wysokich dawek > 2400mg/d, prawdopodobnie po 5 przyjętych dawkach, mogą to być jednak również efekty nie zamierzone, np. zaburzenia snu, zawroty głowy ad 4) W zależności od wskazań, stosuje się piracetam w leczeniu długoterminowym, dotyczy to jednak zarejestrowanych wskazań (czyli patrz punkt 1), ad 5) też zależy od rodzaju zaburzeń, lek regeneruje osłonkę mielinową komórek nerwowych, powinien zatem pozostawiać stałe efekty, ad 6) wbrew pozorom najtrudniejsze pytanie, lek wydaje się bezpieczny, jeśli byłyby wskazania medyczne, pewnie tak. Jest to jednak zawsze indywidualna decyzja Lekarza, dodatkowo, poza bezpośrednim zagrożeniem życia, Lekarz nie może przeprowadzić badania (w tym wywiadu medycznego) ani podjąć leczenia osoby nieletniej, bez obecności i zgody opiekuna prawnego (dokładnie Rodziców lub Opiekunów Prawnych). Dotyczy to osób do ukończenia 18 roku życia, osoby, które ukończyły 16 rok życia muszą dodatkowo wyrazić zgodę na leczenie.