pilnie! kobieta w 8 miesiącu ciąży z problemami gatrologicznymi

2 odpowiedzi
DZIEŃ DOBRY,
Jestem obecnie w 8 miesiącu ciąży. W drugim trymestrze miałam wymioty, na przemian z biegunką i zatwardzeniem. Wymioty już ustąpiły. Zostało rozwolnienie i zatwardzenie. Dodam, że wyniki krwi mam ok, hemoglobinę także. Ostatnio wyszedł mi 2 razy wynik pozytywny na krew utajoną. Martwię się co to może być, bo krwi w kale nie widać. Kał czasem jest ciemny i wąski a czasem normalny. Bywa też tak, że jak jestem głodna to czuję ból jakby w żołądku i zaraz po posiłku także (jakby pieczenie). W sytuacjach stresowych też dostaje rozwolnienia. Czasem treść pokarmowa cofa mi się , ale rzadko. Mam gazy, przelewanie w żołądku. Dwa dni temu miałam badanie per rectum i wykluczono hemoroidy. Czy możliwe jest, aby to był wynik hormonów ciążowych czy np dziecko za mocno skopało narządy? Zaznaczę, że jest ułożone pośladkowo, główka pod prawym żebrem. Moja praca jest biurowa. pozdrawiam
W tym okresie ciąży można bezpiecznie włączyć leki hamujące wydzielanie kwasów żołądkowych jak H2 blokery i w drugiej kolejności blokery pompy protonowej, a po porodzie rozważyć wykonanie gastroiskopii. Po ewentualnym wykluczeniu zmian wskazana kolonoskopia.

Myślę, że to są typowe objawy które zdarzają się podczas ciąży, dziecko raczej nic nie "skopało". Serdecznie zapraszam na wizytę, coś więcej będę mógł powiedzieć po zbadaniu Pani. Pozdrawiam sedecznie!