Pierwszy raz zauważyłam problem zjadania włosów przez moją córkę gdy skończyła 12 miesięcy. W wieku

2 odpowiedzi
Pierwszy raz zauważyłam problem zjadania włosów przez moją córkę gdy skończyła 12 miesięcy. W wieku 11 miesięcy upadła na buzię i rozbiła ząb (połamał się ale całkiem nie wypadł), po konsultacji ze stomatologiem a dokładnie trzema, zabrałam jej smoczek ponieważ bałam się że przygryzie i zadławi się resztkami ząbka. Po pewnym czasie zauważyłam że bawi się włosami, swoimi, znalezionymi, okręca wokół palców, wkłada do buzi, oplata wokół języka, ssie...taka forma relaksu podczas zabawy czy oglądania bajki. Po pewnym czasie zauważyłam włosy w stolcu córki, zostałam skierowana do gastrologa w Zabrzu. Lekarz zlecił USG żołądka, leki przeczyszczające Debridat i rozmowy z corką..... trwało to do 4 roku życia. Widziałam że problem nie ustępuje więc udałam się z córką do poradni psychologiczno-wychowawczej, chodziła do psychologa, rozmowy i porady przez ok rok.
Problem ustąpił...tak mi się wydawało, do dzisiaj. Dzisiaj musiałam pobrać próbkę stolca córki do badania a w stolcu o zgrozo same włosy. Widok straszny. Dzisiaj uświadomiłam sobie że problem nie ustapił a córka przez cały czas ukrywała przede mną swój nawyk.
Teraz ma 7 lat..gdzie szukać pomocy? Probowałam z nią porozmawiać na ten temat, wpadła w histerię, krzyczała, kopała - nigdy się tak nie zachowywała. Powiedziała mi że nie potrafi przestać. Gdzie pójść, do kogo zwrócić się po pomoc? Jestem ze śląska, okolice Katowic.
Proszę o POMOC.
Pani córka ma objawy trichotillomanii . Leczeniem tego tybu zaburzeń zajmuja się psychiatrzy.

Dzień dobry
Obraz opisanych przez Panią kłopotów przemawia za trichofagią.
Jest to objaw, którym skutecznie może zająć się psychiatra dziecięcy.
Na Śląsku dobrym miejscem będzie Poradnia Zdrowia Psychicznego przy Centrum Psychiatrii dla Dzieci i młodzieży w Sosnowcu.