pierwszy raz

6 odpowiedzi
Witam, chciałabym się poradzić. Mianowicie, jaki sposób zabezpieczenia się jest "najlepszy" na pierwszy raz? Co będzie najbardziej skuteczne?
Lepiej pomyśleć o tabl antykoncepcyjnej.

Szanowna Pani.
Antykoncepcję należy planować zależnie od szeregu czynników w tym między innymi stanu zdrowia oraz stylu życia. Zapraszam na konsultację w CliniCare. Wykonamy niezbędne badania, przedstwię plan postępowania dopasowany do Pani osoby oraz preferencji. Ponadto dowie się Pani co jeszcze należy zrobić przed rozpoczęciem współżycia dla własnego bezpieczeństwa.
Pozdrawiam, Sobiesław Kaszowicz
Witam,
Najbardziej skuteczne są wkładki domaciczne i środki hormonalne ale prawidłowo użyta prezerwatywa też jest środkiem skutecznym. W razie niepewności można zastosować tabletkę po stosunku.
z poważaniem
Tomasz Łabiak
Zdecydowanie 2 sposoby : prezerwatywa chroniąca przed HPV, HCV, HIV i inne oraz antykoncepcja hormonalna ( tabletki, plastry, krążki dopochwowe, inplant, wkładka )
Dzień dobry Pani
skuteczność róznych metod jest róźna w zależności od doświadczenia ich stosowania, dlatego najlepiej jakby skonsultowała sie Pani z zaufanym ginekologiem.
Droga Pani, może nieco się spóźniłem ale służę radą. Może to głupio zabrzmi ale tu nie ma dobrej RADY; rodzi się wiele pytań, na które moglibyśmy sobie odpowiedzieć podczas dłuższej rozmowy. Tak ad hoc wskazane jest uwzględnić fazę cyklu, można rozważyć zastosowanie prezerwatywy, ewentualnie dopochwowego środka o działaniu antykoncepcyjnym; szczerze? Proponuję dłuższą rozmową z prowadzącym ginekologiem; weźmie z pewnością pod uwagę Wasze preferencje i zasugeruje najlepsze rozwiązanie; powodzenia