Pierwsza wizyta

1 odpowiedzi
Dobry wieczór! Mam pytanie, ile kosztuje zwykła wizyta i konsultacja psychologiczna i czym się one różnią?
Witam, dziękujże za pytanie.Zazwyczaj pierwsze spotkanie w gabinecie psychologa będzie miało charakter konsultacyjny i będzie punktem wyjścia do dalszych spotkań:
Podczas konsultacji wstępnej zdobywam podstawową wiedzę na temat klienta. W wyniku konsultacji staram się wskazać adekwatny do problemu sposób dalszej pomocy np. poradę lub psychoedukację, kompleksową diagnostykę psychologiczną, psychoterapię indywidualną, psychoterapię grupową czy psychoterapię rodziny lub pary.
Konsultacja psychologiczna to w zależności od potrzeby od 1 do 3 spotkań.
Na pierwsze spotkanie z psychologiem warto przynieść dokumenty zawierające wcześniejsze badania, opinie, które mogą uzupełnić obraz zgłaszanego problemu.
Konsultacja psychologiczna to koszt: 150zł, każda kolejna wizyta to koszt: 120zł. Życzę powodzenia i pozdrawiam serdecznie, Kamila Włodarczyk