Pierwsza wizyta
1
odpowiedzi
Proszę powiedzieć, czy dwulatek nadaje się już do rozpoczęcia terapii logopedycznej? Słyszy się często, że ma czas...ale mnie to niepokoi i chciałabym zasięgnąć rady specjalisty
Szanowna Pani,
nas – specjalistów zajmujących się rozwojem dziecka, bardzo cieszy fakt, że coraz częściej mamy przyjemność poznawać kilku, kilkunasto, kilkudziesięcio – miesięczne maluszki! To bardzo budujące, że coraz większe grono rodziców ma świadomość, że WCZESNE WSPOMAGANIE ROZWOJU, WCZESNA diagnoza, WCZESNA pomoc, czasami WCZESNA TERAPIA mają sens i ogromne znaczenie dla dziecka i jego dalszych losów. Często rozmawiam z rodzicami i apeluję: nie bójcie się pytać, konsultować, nie obawiajcie się, że ktoś stwierdzi, że „panikujecie”, „przesadzacie”. Nawet jeśli okaże się, że Wasze dziecko rozwija się prawidłowo, że nie ma potrzeby interwencji, to itak zyskacie bardzo wiele na konsultacij z dobrym specjalistą. Po pierwsze: SPOKÓJ – Wasz spokój o zdrowie i dobro Waszego dziecka to jeden z priorytetów. Jeśli możecie zyskać spokój, sięgnijcie po niego! Po drugie: cenna wiedza, informacje, podpowiedzi – podczas konsultacji ze DOBRYM specjalistą otrzymacie duży pakiet informacji, który pomoże Wam być aktywnym, wspierającym rozwój dziecka rodzicem. Pomoże Wam zrozumieć wiele aspektów rozwoju malucha i pełniej, bardziej świadomie i dzięki temu RADOŚNIEJ w nim uczestniczyć.
W swojej pracy poznałam dziesiątki maluszków, jeszcze nie przedszkolaków, półtorarocznych, dwulatków, trzylatków… część z nich wymagała już terapii, wsparcia, część pozostała pod obserwacją moją i ukierunkowanych przeze mnie rodziców, część skonsultowana została dodatkowo z psychologiem, część idzie dalej drogą swojego PRAWIDŁOWEGO ROZWOJU. Wszystkie te spotkania są dla mnie i dla rodziców WAŻNE, SENSOWNE i WSPANIAŁE.
Jeśli rozwój dziecka wzbudza niepokój rodziców - zawsze warto się skonsultować.
Co do TERAPII - owszem - dwulatek może jej już potrzebować. Opóźniony rozwój mowy u dwulatka może być już jak najbardziej rozpoznany i należy rozpocząć wspomaganie rozwoju jak najszybciej. Również inne zaburzenia rozwojowe, w wieku 2 lat jak najbardziej MOGĄ BYĆ ROZPOZNANE i poddane terapii. Wielu moich pacjentów ma mniej niż 3 lata.
nas – specjalistów zajmujących się rozwojem dziecka, bardzo cieszy fakt, że coraz częściej mamy przyjemność poznawać kilku, kilkunasto, kilkudziesięcio – miesięczne maluszki! To bardzo budujące, że coraz większe grono rodziców ma świadomość, że WCZESNE WSPOMAGANIE ROZWOJU, WCZESNA diagnoza, WCZESNA pomoc, czasami WCZESNA TERAPIA mają sens i ogromne znaczenie dla dziecka i jego dalszych losów. Często rozmawiam z rodzicami i apeluję: nie bójcie się pytać, konsultować, nie obawiajcie się, że ktoś stwierdzi, że „panikujecie”, „przesadzacie”. Nawet jeśli okaże się, że Wasze dziecko rozwija się prawidłowo, że nie ma potrzeby interwencji, to itak zyskacie bardzo wiele na konsultacij z dobrym specjalistą. Po pierwsze: SPOKÓJ – Wasz spokój o zdrowie i dobro Waszego dziecka to jeden z priorytetów. Jeśli możecie zyskać spokój, sięgnijcie po niego! Po drugie: cenna wiedza, informacje, podpowiedzi – podczas konsultacji ze DOBRYM specjalistą otrzymacie duży pakiet informacji, który pomoże Wam być aktywnym, wspierającym rozwój dziecka rodzicem. Pomoże Wam zrozumieć wiele aspektów rozwoju malucha i pełniej, bardziej świadomie i dzięki temu RADOŚNIEJ w nim uczestniczyć.
W swojej pracy poznałam dziesiątki maluszków, jeszcze nie przedszkolaków, półtorarocznych, dwulatków, trzylatków… część z nich wymagała już terapii, wsparcia, część pozostała pod obserwacją moją i ukierunkowanych przeze mnie rodziców, część skonsultowana została dodatkowo z psychologiem, część idzie dalej drogą swojego PRAWIDŁOWEGO ROZWOJU. Wszystkie te spotkania są dla mnie i dla rodziców WAŻNE, SENSOWNE i WSPANIAŁE.
Jeśli rozwój dziecka wzbudza niepokój rodziców - zawsze warto się skonsultować.
Co do TERAPII - owszem - dwulatek może jej już potrzebować. Opóźniony rozwój mowy u dwulatka może być już jak najbardziej rozpoznany i należy rozpocząć wspomaganie rozwoju jak najszybciej. Również inne zaburzenia rozwojowe, w wieku 2 lat jak najbardziej MOGĄ BYĆ ROZPOZNANE i poddane terapii. Wielu moich pacjentów ma mniej niż 3 lata.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- Witam serdecznie w Lipcu 2017r. miałam usuwane ogniska endometrialne z jajników, macicy, jelita oraz głęboko naciekajacą. Moje pytanie czy zajmuje sie Pan rówież endometriozą, ponieważ szukam lekarza do którego będę miała zaufanie dotyczące mojej kontroli.
- Witam! Mam paradontoze, ktora lecze od 7 lat i nadwrazliwosc zebow z minimalna resekcja dziasla i chcialam sie zapytac o szczoteczka soniczna Philipsa, czy jest ona wskazana przy tych schorzeniach? Paradontoza jest na etapie wyciszenia w chwili obecnej.Pozdrawiam Malgorzata
- Szanowni Państwo. Mam stwierdzoną polineuropatię. Wykazało to badanie EMG. Mam tzw "rzuty". Np.: przez miesiąc czuje się jak młody Bóg, aż przychodzi rzut - raz rzut polegał na bardzo osłabionych mięśniach i rozrywającym bólu nóg, a w szczególności kolan. Bolało tak, że już prawie pisałam petycje…
- Witam, wiele lat temu doznałam urazu rogówki ( ukłucie ostrym końcem liścia), po którym została blizna. Co jakiś czas, wskutek niesprzyjających warunków blizna się odnawia. Oko boli i łzawi. Czy jest możliwe operacyjne usunięcie blizny ?
- Czy jeżeli matka bierze żelazo i karmi piersią jaki % tego żelaza dziecko wyssie z mlekiem matki
- Jestem w 10tc. Wykonalam badania tarczycy (przed ciąża TSH 0,45- wyniki były w normach, nigdy nie miałam problemów z tarczyca) Obecnie wyniki to TSH 0,009 (0,4-4,0) FT3 5,29 (1,8-4,2) FT4 1,69 (0,9-1,9)usg tarczycy nie wykazało żadnych nieprawidłowości.Endokrynolog uznał ze jest to nadczynnosc…
- Panie Doktorze, co oznacza i jak się leczy podłużne pęknięcie ścięgna Achillesa na długości około 30 mm na wysokości przyczepu do guza piętowego? Czy tylko leczenie operacyjne i czy Pan zajmuje się takim schorzeniem?
- Witam mam pytanie jaki jest mniej więcej koszt powiększenia piersi implantami ? Z góry dziękuje za odp
- Witam mam problem z moim 4 latkiem . Mianowicie od tygodnia chodzi do przedszkola , codziennie panie skarża sie ze nic kompletnie nic nie chce jesc , pic takze nie ani herbatki ani kompotu nic kompletnie tylko pare lyków wody dziennie. Nie jest niejadkiem, poniewaz w domu je, lecz tylko wybrane…
- Nie odczuwam pół twarzy, nic mnie nie boli. Nie wiem kto może mnie pomóc.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.