PHS sin. Co to takiego i jak to leczyć

2 odpowiedzi
Mam 50 lat i od pół roku boli mnie bark i nie mogę nim do końca ruszać. Nie miałem żadnego urazu. Lekarz zrobił mi zdjęcie i na nim nic nie wyszło. Dał mi leki p/bolowe i skierował na rehbilitacj jakieś prądy i żele. Po lekach trochę mniej boli, ale rehabilitacja nic nie daje.
No i na skierowaniu mam napisane PHS sin. co mi dolega? czy powinienem to leczyć jakoś inaczej. Proszę o pomoc.
Postępowanie rehabilitacyjne jest zasadne, jednak warto poszerzyć diagnostykę o ocenę tkanek miękkich w MR (lub chociaż porządne USG). PHS to spora grupa rozpoznań, którą warto uściślić, ponieważ część schorzeń wymaga w perspektywie leczenia operacyjnego. Pozdrawiam.

Najpierw dobrze jest zrobić USG, aby zobaczyć w jakim stanie są tkanki miękki. Z wynikami należy udać się do fizjoterapeuty na zabiegi manualne. Same prądy i "żele" rzadko kiedy pomagają, to tylko dodatek.