Pewien ortodonta stwierdził, że mam "za słabe" zęby, aby zastosować aparat stały i polecił mi aparat

2 odpowiedzi
Pewien ortodonta stwierdził, że mam "za słabe" zęby, aby zastosować aparat stały i polecił mi aparat wyjmowany. Mam go od kilku dni- towarzyszy mi gorsze samopoczucie, ponieważ przeszkadza mi on nawet w mówieniu, w dodatku po fakcie spotkałem się z opiniami, że nie można się spodziewać po nim takich efektów jak po stałym. Moje pytanie brzmi czy warto udać się z wizytą do innego ortodonty? Czy jego zdanie na temat moich "słabych zębów" będzie takie samo czy też możliwe jest podbudowanie stanu tych zębów?
Nie sposób tego stwierdzić nie widząc pacjenta. Aparaty ruchome maja mniejsze możliwości, ale na niektóre wady są zupełnie wystarczające.

Witam. Jeśli ma Pan takie wątpliwości, radziłabym się z nimi zwrócić w pierwszej kolejności do swojego ortodonty. Najprawdopodobniej odpowie na wszelkie nurtujące pytania i rozwieje nagromadzone wąrpliwości. Jestem zdania, że wszelkie niejasności warto wyjaśniać na bieżąco i u źródła. Jest to podstawą dobrej komunikacji i budowania zaufania między lekarzem a pacjentem co jest niezwykle istotne w procesie leczenia. Jeśli coś nie będzie się mieściło w Jego kompetencjach zapewne sam skieruje Pana na konsultację do innego specjalisty.