Pewien ortodonta stwierdził, że mam "za słabe" zęby, aby zastosować aparat stały i polecił mi aparat wyjmowany. Mam go od kilku dni- towarzyszy mi gorsze samopoczucie, ponieważ przeszkadza mi on nawet w mówieniu, w dodatku po fakcie spotkałem się z opiniami, że nie można się spodziewać po nim takich efektów jak po stałym. Moje pytanie brzmi czy warto udać się z wizytą do innego ortodonty? Czy jego zdanie na temat moich "słabych zębów" będzie takie samo czy też możliwe jest podbudowanie stanu tych zębów?
Nie sposób tego stwierdzić nie widząc pacjenta. Aparaty ruchome maja mniejsze możliwości, ale na niektóre wady są zupełnie wystarczające.

Witam. Jeśli ma Pan takie wątpliwości, radziłabym się z nimi zwrócić w pierwszej kolejności do swojego ortodonty. Najprawdopodobniej odpowie na wszelkie nurtujące pytania i rozwieje nagromadzone wąrpliwości. Jestem zdania, że wszelkie niejasności warto wyjaśniać na bieżąco i u źródła. Jest to podstawą dobrej komunikacji i budowania zaufania między lekarzem a pacjentem co jest niezwykle istotne w procesie leczenia. Jeśli coś nie będzie się mieściło w Jego kompetencjach zapewne sam skieruje Pana na konsultację do innego specjalisty.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.