Pęknięcie szczeliny po usunięciu hemoroidów, krwawienia odbytu.

3 odpowiedzi
Po usunięciu hemoroidów 1,5 roku temu bardzo często zdąża się, że pęka mi skóra. Jakby mi rozrywało wszystko. Odczuwam wtedy straszny ból przy wypróżnianiu i krwawienie. Lekarze ciągle mi przepisują płyny do picia na zmiękczanie kału lub jakieś kremy, ale to ciągle wraca.
Zapraszam na konsultację.

Dobry wieczór, dolegliwosci moga odpowiadać szczelinie odbytu, mozna to potwierdzić badaniem recznym lub anoskopią. pozdrawiam
Problem może wynikać z obecności szczeliny odbytu. Najczęściej przyczyną powstania szczeliny odbytu jest wzmożone napięcie mięśni zwieraczy odbytu, prowadzące do niedokrwienia okolicy, w której powstaje owrzodzenie tworzące szczelinę. Chorobę tę można skutecznie leczyć stosując leki (maści prowadzące do relaksacji mięśni zwieraczy) i inne odpowiednie zalecenia, czasem jednak w przypadku szczelin opornych na leczenie zachowawcze wymagane jest leczenie zabiegowe. Bezsprzecznie konieczne jest przeprowadzenie badania proktologicznego w celu ustalenia rozpoznania (na tę chwilę mamy pewności jaka choroba jest przyczyną dolegliwości i nie ma możliwości pewnego ustalenia tego bez badania proktologicznego) zaplanowania dalszego postępowania/leczenia. Doradzam wizytę u proktologa. Pozdrawiam serdecznie!