pękające naczynka na ciele, jak się ich pozbyć?

4 odpowiedzi
Witam serdecznie,
Będę wdzięczna za udzielenie porady dot. pękania naczynek.

Otóż od wielu lat (w tym od czasów jeszcze szkolnych) pękają mi naczynka na ciele w zasadzie wszędzie: najliczniejsze „pajączki” mam na nogach. Występują one również (tyle, że mniej intensywniej) na brzuchu i twarzy. Co roku dochodzą co i raz to nowe pęknięcia naczynek. Doszło do tego stopnia, iż w lato staram się chodzić w spodenkach ¾ (w tym i w upalne dni), a o spódnicy nie wspominając, gdyż bardzo krępują mnie te nieestetycznie wyglądające „pajączki”. Także staram się (choć bardzo bym chciała) nie opalać się, gdyż słyszałam, że słońce potęguje pojawianie się nowych „pajączków”.

Zauważyłam, że i moja mama, i młodsza siostra również mają popękane naczynka tyle, że w mniejszej ilości. Jest to dziedziczne?

Czy są jakieś skuteczne sposoby, aby pozbyć się „pajączków” co roku zwiększających swoją liczebność na ciele?
Co mam stosować, jeść, a może jakiś konkretnie tryb życia prowadzić, itd.… aby pożegnać się z naczynkami pękającymi i/lub zahamować ich rozwój?
Czy jest szansa na to, że kiedykolwiek zobaczę swoje ciało bez niechcianych „pajączków”?
Proszę mi pomóc.
Niestety w przypadku skłonności do tzw. pajączków naczyniowych całkowita ich eliminacja jest niemożliwa, nie ma również specyficznych leków zapobiegających ich powstawaniu. Jako profilaktykę można stosować pończochy uciskowe. Systematyczne zabiegi laserowe oraz ostrzykiwanie tzw. skleroterapia może zmniejszyć liczbę zmian naczynoiowych i pomóc w osiągnięciu akceptowalnego stanu estetycznego. Pozdrawiam

Witam, kruchość naczyń i tworzenie się pajączków są genetycznie uwarunkowane. Można im przeciwdziałać przyjmując leki zawierające preparaty je uszczelniające jak Cyclo3Fort czy Acerola Plus, czy unikać nadmiernego rozgrzewania skóry czy pociągania (masaże z próżnią). Na ciele powyżej pasa najlepiej stosuje się lasery zewnętrzne, natomiast na kończynach dolnych najlepszym zabiegiem ejst skleroterapia. Oczywiście przed zabiegiem konieczne jest wykonanie USG-Doppler z oceną wydolności układu żylnego. Pozdrawiam,
Pozdrawiam
Musi Pani mieć wykonane badanie USG Doppler układu żylnego i po konsultacji w gabinecie flebologa będzie podjęta decyzja o właściwym leczeniu
Najlepszym sposobem pozbycia się "pajączków" żylnych jest skleroterapia
Witam
Leczenie uciskowe powinno zmniejszyć tempo pojawiania się nowych zmian, a laseroterapia lub skleroterapia zmniejszyć ich ilość.