Peeling + dermapen

12 odpowiedzi
Moim problemem jest cera trądzikowa,porowata i cały czas się błyszczy przez co makijarz wygląda nieestetycznie.Proszę o radę .Chcę zrobić zabieg peelingu PCA i dermapen.Czy można wykonać oba i w jakiej kolejności czy wystarczy jeden.
Pozdrawiam
Dzień dobry,
proponuje skierować pytanie do dermatologa.

z poważaniem,
lek. Piotr Drozdowski
specjalista chirurgii plastycznej
FEBOPRAS

Na podstawie powyższego krótkiego opisu nie można jednoznacznie odpowiedzieć na zadane pytanie. Być może najlepszym rozwiązaniem okaże się wykonanie lasera frakcyjnego ablacyjnego. Proszę się umówić na konsultację do swojego chirurga plastycznego i z pewnością odpowie szczegółowo na pytanie. Bez badania bezpośredniego nie da się jednoznacznie rozstrzygnąć.
Witam
Powyższymi zabiegami zajmuje się u nas kosmetolog Malwina Polak. Jeżeli jest Pani zainteresowana szczegółami to proszę o informację, wtedy przekażę bezpośredni numer telefonu.
pozdrawiam
dr n.med. Dominika Polak
Najlepiej będzie dla Pani wyleczyć trądzik, co zredukuje też problem z przetłuszczaniem i nieestetycznym wyglądem makijażu. Ewentualne pozostałe problemy z gładkością skóry zredukować można po zakończonym leczeniu. Proszę zgłosić się do lekarza dermatologa, który zajmie się skutecznym leczeniem. Z Pani opisu można odczytać, że problemem jest nieestetyczny makijaż a prawda jest taka, że problem tkwi w trądziku.
Można wykonać oba i to na jednym zabiegu.
Ja wykonałbym Pani peeling Azelan. W moim gabinecie wykonujemy takie zabiegi z bardzo dobrymi efektami przy tym problemie skóry.
pozdrawiam
Firma PCA Skin robi różne rodzaje peelingów, zwykle jednym ze skadników jest kwas trójchlorooctowy w różnym stężeniu, oraz w zależności od rodzaju problemu skórnego,
również inne kwasy (kwas mlekowy, pirogronowy lub retinol). Osobiście mam dobre doświadczenia ze stosowania peelingu na bazie kwasu trójchlorooctowego i dermapenu w trakcie jednego zabiegu (używam PRX T33 z 33% kwasem tróchlorooctwoym). Nie wiem konkretnie, który peeling PCA będzie miała Pani wykonany, jednak ze względu na to, że są one mieszanką różnych kwasów, nie wiadomo, jak zareaguje na nie skóra. W związku z tym w przypadku PCA zalecałabym nie robić peelingu i zabiegu dermapenem w trakcie jednej wizyty. Należałoby zacząć od peelingu, który złuszczy warstwę naskórka i odblokuje gruczoły łojowe, a za tydzień- 10 dni można zrobić zabieg dermapenem, który przebuduje strukturę skóry.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Szczepanowska
Witam serdecznie. W cerze trądzikowej peelingi są oczywiści wskazane jako leczenie wspomagające i podtrzymujące, ale mam nadzieje, że nie zapomina Pani także o ewentualnym leczeniu przyczynowym tego problemu. Dermapen oczywiście można także stosować w odstępie 3-4 tygodni, ale osobiści zalecałbym bardziej zabiegi IPL lub lampę diodową celem zmniejszenia stany zapalnego i zmniejszenie wydzielania sebum. Jak większość zabiegów w medycynie estetycznej, aby uzyskać najlepsze rezultaty zabiegi należy wykonywać w seriach. Pozdrawiam. Gabinet Medycyny Estetycznej DrDamian.
Zabiegi te można łączyć lub wykonywać osobno w odstępach 2-4 tyg. zależnie od rodzaju problemu. Protokoły ustalamy indywidualnie
Dzień dobry,
wystarczy dermapen + osocze. Zabieg należy powtórzyć po miesiącu.
Pozdrawiam
Włodzimierz Rosiński
Witam, wszystko zależy jak zaawansowane są zmiany trądzikowe. Peeling TCA jest wskazany szczególnie na blizny potrądzikowe, kiedy skóra jest pogrubiała, głównie w przebiegu trądziku u mężczyzn. Dermapen będzie działał zdecydowanie płycej, z pewnością skóra będzie zregerenowana, zmarszczki i zmiany potrądzikowe spłycą się, ale zabieg dobrze jest powtórzyć kila razy.
Witam. Jak najbardziej może Pani wykonać oba zabiegi. Najpierw polecam serie pilingów dedykowanych do cery trądzikowej, a dopiero następnie zabieg z użyciem dermapenu. Pozdrawiam MP
Cera trądzikowa to cera wrażliwa i zazwyczaj naczynkowa. Najlepiej zadziałają na Pani problem peelingi na bazie kwasu migdałowego i retinolu. Efekt to zmniejszenie porów i wydzielanie łoju, czyli to z czym Pani ma problemy. Zazwyczaj trzeba zrobić kilka takich peelingów co 2-3 tygodnie.