Pecherze po usuwaniu tatuazu

9 odpowiedzi
Dzien dobry,
3 dni temu mialam usuwany tatuaz na stopie metoda laserowa i zaraz po zabiegu pojawily mi sie ogromne pecherze, ktore utrzymuja sie na stopie bez zmian. Czy moge je przebic i pozbyc sie z nich plynu?
Witam
można przebić pęcherze (być może doszło do lekkiego oparzenia skóry w trakcie procedur usuwania tatuażu); a następnie zdezynfekować środkiem odkażającym z apteki. Jeśli jednak w obrębie pęcherzy pojawi się treść ropna, skóra zrobic się bolesna, i mocno zaczerwieniona i twarda w dotyku, bądź wystąi podwyższona temperatura ciała, to proszę się jak najszybciej zgłosić do lekarza.
Pozdrawiam!

Dr ARW

Prawdopodobnie zabieg laserowy został wykonany zbyt wysokimi parametrami w stosunku do Pani skóry i doszło do poparzenia skóry. Może Pani zastosować miejscowo Argosulfan i dodatkowo natłuszczać skórę, może być Alantan. Bezwzględnie miejsce to trzeba chronić przed słońcem do całkowitego wygojenia. Pęcherzy absolutnie proszę nie uszkadzać. Koniecznie proszę zwrócić się do lekarza który wykonywał zabieg a jeśli był to gabinet kosmetyczny proszę udać się do lekarza dermatologa.
Proszę zgłosić się do gabinetu, gdzie wykonywany był zabieg. Lekarz oceni stan skóry i zadecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam
mozna je przek.łuc jalowa igla i zdezynfekwac
Szanowna Pani,
rekomeduję zgłosić się z problemem do osoby, która usuwała Pani tatuaż.
Pozdrawiam
Przede wszystkim zgłosiłabym się do gabinetu, gdzie był wykonywany zabieg- być może sytuacja wymaga specjalnego postępowania- np. środków przeciwbakteryjnych czy gojących.Trudno mi ocenić sytuację, nie widząc zmian. Ja zapewne rzeczywiście przebiłabym pęcherze i zastosowała opatrunek np. z Solcoserylem, niemniej naprawdę lepiej się skonsultowac z wykonującym zabieg.
proszę zgłosić się do osoby wykonującej zabieg
Proszę zgłosić się pilnie do lekarza, który wykonywał zabieg. Pozdrawiam. Katarzyna Kowalska-Górska
Proponuję zgłosić się do osoby która wykonywała zabieg aby ocenić stan miejscowy skóry.Jeżeli jednak nie jest to możliwe, proszę dokładnie zdezynfekować całą okolicę a następnie sterylną igłą przebić pęcherz.Całość proszę zabezpieczyć jałowymi gazikami tak aby uniknąć nadkażenia zmian.Proszę nie wyciskać płynu na siłę.W razie pojawienia się zaczerwienienia , obrzęku, bólu proszę skontaktować się z lekarzem.Być może koniecznie będzie włączenie antybiotykoterapi.