PCOS ( niekonczące sie plamienia )

1 odpowiedzi
Witam choruje na PCOS mam plamienia miedzymiesiączkowe które nie zatrzymuja sie gdy nie zażyje tabletek antykoncepcyjnych . Cudem udalo mi sie urodzic dziecko z moja chorobą gdyż nie mam owulacj a okres pojawai sie co 2-3 miesiace. Po porodize n ate plamienia pomagal mi zatrztymać lek Exacyl i hemorigen jednak 3 miesiece temu udalo mi sie zajść ponownie w ciąze lecz płod obumarł . Wykonano mi zabieg łyżeczkowania po którym plamienie nie chcialo ustąpić. Na zatrzymanie i wywołanie miesiaczki dostałam dhupaston ,okres sie pojawił a plamienie ustało . Jednak 19 dni po miesiaczceznowu się pojawiło śluzowato-brozowe plamienie które po kilku dniach zamienia sie w krew. Dhupaston mi tym razem nie pomóg a lekarz zapisal tabletki antykoncepcyjne po których znacznie sie poprawilo ale nie na tyle by można było moiwc o całkowitym zatrzymaniu. Obawiam sie tabletek bo brałm je jzu 8 lat zew zgledu na pcos i juz 2 razy miała usuwanego włokniaka lewej piersi , lekarz wykonujący zabieg zwrócil mi uwage ze to przez te tabletki włokniak sie pojawil . I co w takeij sytacji mam robic ?? z jednej strony musze brac te tabletki bo plamienei nie ustąpi z drugiej ryzykuje zycie i zdrowie biorąc dosutną tabletke antykoncepcyjną. Czy to łyzeczkowanie mogło spowodować nagłe pogorszenie zdrowia i te plamienia sie nie zatrzymuja w zaden inny sposób ?? Bardzo prosze o prade i odp co ja mam robic z taka przypadłosćią . Dziękuje
nie ma związku między lekami antykoncepcyjnymi a włókniakami piersi. Przypadek Pani powinien rozstrzygnąć w zakresie terapii lekarz leczący.