PCOS i hormony

5 odpowiedzi
Witam Panie Doktorze,

mieszkam za granica I zeby wszystko zrobic bez marnowania czasu chciala bym sie zapytac wczesniej czy powinnam zrobic badania I jakie przed wizyta?
Mam PCOS odstawilam tabletki antykoncepcyjne kilka miesiecy temu bo chciala bym zajsc w ciaze.biore metformin od kilku miesiecy ale niestety od kilku tygodniu zaczely mi wypadac wlosy ( garsciami) lojotok na glowie (pewnie to jest przyzyna wypadania wlosow) twarz sie blyszczy, meszek na twarzy itp.
zawsze sie to dzieje po odstawieniu antykoncepcji.
dzis jest 43 dzien cyklu, miesiaczki brak, ciazy rowniez.
prosze o rade!!
badania krwi: TSH, fT4, prolaktyna, testosteron, androstendion, DHEAS
badania na czczo

dzień dobry, za mało dany + musi być badanie. rozumiem, że Pani celem jest ciąża ? ktoś kompetentny z doświadczeniem powinien się Panią ustawić ginekologicznie. z szacuniem Artur Mazur Kalisz
Szanowna Pani.
Aby rzetelnie odpowiedzieć trzeba się zapoznać z Pani dotychczasowymi wynikami badań, żeby nie powielać niepotrzebnie i niczego nie pominąć. Proszę skierować zapytanie na adres recepcja@clinicare.pl po pierwszym września i uzyska Pani zasady opiniowania na podstawie dokumentów. Do 1 września jestem na urlopie.
Pozdrawiam, Sobiesław Kaszowicz
Szanowna Pani, PCOS wiąże się często z brakiem jajeczkowania. Stąd zaburzenia hormonalne i problem z zajściem w ciążę. Przy chęci zajścia w ciążę należy rozważyć różne warianty terapii, włącznie z leczeniem operacyjnym. Badania przed wizytą nie są konieczne. Załączam wyrazy szacunku,
Trzeba oznaczyć poziom wolnego testosteronu, FSH i LH. Metformina na PCOS pomaga.Przy wysokim poziomie testosteronu proponuję Androcur 1 x 1 tabl. na pierwsze 10 dni cykli przez 3-4 miesiące. Potem clostibegyt z estrofemem mite.Można wziąć Symfolic.