Pasta z sody

8 odpowiedzi
Dzień dobry, chciałabym zapytać czy używanie domowej pasty do zębów na bazie sody oczyszczonej może niszczyć szkliwo? Dziękuję.
Dzień dobry. Stosowanie sody oczyszczonej nawet w postaci czystej jest absolutnie bezpieczne.

Dobry wieczor!Nie sądzę żeby soda oczyszczona miałą negatywny wpływ na szkliwo pod warunkiem rozsądnego jej stosowania.Jest składnikiem wielu past do zębów i od dawna doceniana w stomatologii i nie tylko.Jesli odpowiadaja Pani pasty domowej receptury to nie ma przeciwwskazan do ich stosowania pod warunkiem, że stan zebów i śluzówki jamy ustnej nie budzi zastrzeżeń stomatologa.Proszę stosowac rózne pasty,najlepiej zamiennie, również te dostepne w aptekach,które zostały przebadane przez ekspertów i sąb ezpieczne dla zdrowia ,pozdrawiam serdecznie.
Ze względu na wysoką ścieralność sody oczyszczone może ona powodować ścieranie i nieszczenie szkliwa. Dodatkowo domowe pasty na bazie sody oczyszczonej nie zawierają fluoru, a to on pomaga bardzo w profilaktyce próchnicy. Nie zaleca się stosowania sody oczyszczonej do codziennej higieny jamy ustnej. Pozdrawiam
Soda jako znany i szeroko stosowany srodek wybielalacy jest bezpieczny w pascie do zebow jesli tylko uzywana jest z umiarem jesli chodzi o czestosliwosc (raz dziennie max) i w dopowiednim szczotkowaniu. Mam na mysli delikatne szczotkowanie szczoteczka z miekkim wlosiem, najlepiej soniczną bez nadmiernego nacisku na szkliwo szczególnie w okolicy przyszyjkowwej. Powodzenia w utrzymaniu bialego usmiechu!
Dzień dobry,
Tak, używanie domowej pasty na bazie sody oczyszczonej będzie działało mocno ściernie na szkliwo, czego efektem może być wystąpienie nadwrażliwości oraz ubytków abrazyjnych.
Pozdrawiam
Witam serdecznie,
Soda oczyszczona działa na zasadzie ścierania osadów, ale niestety też i szkliwa. Ma bardzo wysoką ścieralność, dlatego odradza się jej stosowanie, bo może to z czasem wywoływać nadwrażliwość. Wprawdzie pozbędziemy się osadów, ale uszkodzimy też szkliwo.
Osady bezpiecznie można usunąć w gabinecie poprzez higienizację (m.in. piaskowanie, skaling) - najlepiej wykonywane przez wykwalifikowaną higienistkę.

Druga kwestia stosowania pasty do zębów na bazie sody oczyszczonej, to brak fluoru, przez co zwiększa się ryzyko powstawania próchnicy.
Witam,
w większości przypadków niszczenie szkliwa jest spowodowane niewłaściwą techniką szczotkowania zębów, oraz innych zabiegów higienizacyjnych, a nie jest to wina samej pasty. Dlatego jeżeli prawidłowo szczotkujemy zęby i w mieszance pasty nie ma innych szkodliwych substancji to nie powinna zaszkodzić jeżeli jest używana w rozsądnych ilościach i odpowiednim czasie. Pragnę zaznaczyć, że nie jest to najodpowiedniejszy rodzaj pasty gdyż ma ona jedynie działanie ścierne, a nie posiada żadnych właściwości wzmacniających, ochronnych dla tkanek zęba.
Dzień dobry, soda oczyszczona ma właściwości wybielające zęby,ale jest preparatem silnie działającym i może doprowadzić do nadwrażliwości zębów.Proszę stosować ją ostrożnie. Pozdrawiam dr Kręcisz