Pasożyt lub choroba ,a kondycja seksualna

5 odpowiedzi
Witam, krótko - czy świerzbica/ grzybica/ inne pasożyty mogą powodować spadek libido (sam testosteron 3,6) jeżeli świąd występuje w pachwinach? (pachy, krok, odbyt). Stwierdzono metodą prób i błędów świerzbicę - lekarze niestety jej nie wykryli, sam zacząłem się leczyć wpierw crotamiton z pomocy doraźnej + vermox 100mg; sumarycznie 150mg w ciągu tygodnia, następnie ,gdy crotamiton przynosił wymierny efekt - permetryna 5% ,która zaczęła faktycznie leczyć, delikatne zmiany skórne zaczęły się cofać (ścieżki fioletowo-ciemne w pachwinach zaczęły zanikać/blednąć, zmiany skórne były delikatne ze względu na wysoką higienę, częste mycie, wymiana bielizny,ręczników, pościeli - ustępujący świąd + peeling tych okolic po 2 dniowym stosowaniu kremu). Zanim zacząłem się leczyć - w zasadzie nie byłem już w stanie odczuwać popędu seksualnego, oczywiście nie robiłem nic bo zdaję sobie sprawę z dużej szansy na zarażenie partnerki - tak czy owak, czy objaw może wynikać z powyższego czy nie powinien mieć związku? Dodam, że na pewno nie jest to problem na podłożu psychologicznym/stresu, gdyż po 3dniach stosowania vermoxu oraz crotamitonu na góra 5-6dni znowu byłem w stanie mieć erekcję, taką jaką ma zdrowy mężczyzna (aktualnie i przedtem był to poziom tak zły, że nie byłbym w stanie spłodzić potomka, nie mówiąc o satysfakcjonującym zbliżeniu z partnerką). Z diety wykluczony cukier w dużej mierze, zastąpiony erytrytolem, swojego czasu brałem fluconazol w dawce 200mg./tydzień - nie pomógł, w zasadzie tylko szkodził bardziej, akurat to było polecenie dermatologa, nie własna dedukcja. Robiłem w ostatnim czasie badania OB/morfologia/lipidogram/tarczyca - wszystko ok poza cholesterolem 204, mam 24lata, w ostatnim czasie jadałem dużo czerwonego mięsa smażonego, żadnej nadwagi, 68kg/172cm, więc założyłem, że to żaden problem.
Zbyt wiele problemów, aby była możliwość przeanalizowania ich online bez zbadania pacjenta w gabinecie, zebrania dokładniejszego wywiadu i przeprowadzenia dodatkowych badań.

Pomimo wstępnej zapowiedzi z Pana strony, zapytanie nie jest krótkie ;-) Odpowiem jednak krótko: proszę udać się na wizytę do lekarza, bo konsultacja internetowa nie wystarczy by rozwiać tyle wątpliwości.
Pozdrawiam!

Dr ARW
Witam,
Bardzo dziękuję za pytanie i wyczerpujący opis problemu. W mojej ocenie infekcje okolic narządów płciowych mogą powodować spadek libido na podłożu psychogennym, nie wpływają na poziom męskich hormonów i funkcje seksualne tak jak np. pewne leki przyjmowane doustnie.
Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego:)
nie znam przypadku w którym choroby pasożytnicze mogłyby spowodować spadek libido
Nie, same infekcje tego typu nie wpływają na libido.