Parestezje, bole podpotyliczne

4 odpowiedzi
Od dluzszego czasu mam bole podpotyliczne, mrowienie twarzy oraz tj napinanie chwilowe miesni klatki piersiowej. Biore mydocalm forte oraz milgamma ale nie ma zadne j poprawy. Jesli chodzi o kregoslup szyjny mam dyskopatie. Bylem juz na rehabilitacjach, prady, lasery, lampy nic to nie pomaga. Bol od potylicy nieraz promieniuje do oczu lub miedzy brwi. Zaczelo sie od tego ze tj cos na chwile scisnelo mnie z tylu glowy pod czaszka gorny kark. I z dnia na dzien zaczelo sie pogarszac. Te wszystkie objawy lapia mnie np na godz i pozniej np godz spokoj i tak caly dzien. Mrowienie twarzy zawsze zaczyna sie dziac gdy wieje wiatr lub nawiew w samochodzie. Co powinnienem zrobic udac sie na jakies badania czy jakiegos lekarza. Jesli chodzi chodzi o MR glowy z kontrastem bez zmian. Najbardziej dokucza mrowiwnie twarzy, gorny bol karku i sztywnienie miesni. Dziekuje pozdrawiam. Mezczyzna 31 lat
Dzień dobry, proszę skonsultować się z neurologiem.

Ważne wszystkie aspekty: choroby krążeniowe, zwyrodnieniowe kręgosłupa, tryb pracy, ogólna sprawność, tryb życia, Ważny też nastrój, sen, ocena sytuacji życiowej i rodzinnej Do pełnej konsultacji.
Czy było EEG, czy był Pan u neurologa?
Szanowny Panie,
na pewno konieczna jest gruntowna konsultacja neurologiczna. Jeżeli lekarz nie stwierdzi żadnych przyczyn organicznych wskazane jest leczenie u specjalisty zajmującego się chorobami psychosomatycznymi. Jest to pogranicze medyczno-psychologiczne.
dr Andrzej Żytkowski
ps. Nie pochwalam reklamiarstwa, ale gdyby się okazało, że nie może Pan znaleźć pomocy w tym względzie, polecam moją żonę. Przyjmuje w Łodzi w Salve Medica