Paradoks męskości. Ciało męskie, duch męski, ale emocje żeńskie. Emocje wrażliwości i empatyczności.

2 odpowiedzi
Paradoks męskości. Ciało męskie, duch męski, ale emocje żeńskie. Emocje wrażliwości i empatyczności. Co najwyżej można się śmiać z tego Boga co jest taki sam w Niebie. Na ziemi karty rozdane. Nigdy stricte przez osobowość nie będę męskim mężczyzną. Życie w paradoksie nie przydaje się żeby pełnić rolę męską. Rolę zawodową, rolę męża i być może ojca. Do tego dołóżmy jeszcze neurotyzm, słabe zdrowie to już dzięki tym na pewno się zrealizuje w życiu. Potrzebowałbym tylko przeciwwagi w postaci dużych zasobów ziemskich lub jakiegoś inteligentnego rozwoju, wykorzystania wszystkich szans bez opuszczania ani jednej szansy. Psycholog-doradca sukcesu, jakby skomentował?
Stereotypowe role płciowe ulegają obecnie dużym zmianom. W biznesie, na stanowiskach managerskich, coraz częściej podkreśla się znaczenie cech stereotypowo przypisywanych kobietom, takich jak wrażliwość, empatia, współpraca, tworzenie dobrych, pogłębionych relacji. Model managera, autokratycznie zarządzającego podległym personelem zdecydowanie odchodzi do lamusa. Oczywiście nie we wszystkich organizacjach przemiany te są widoczne, nie wszędzie zmiany zachodzą równie szybko, ale trend jest zdecydowanie widoczny.
Zatem proponuję poszukać środowiska w którym opisane przez Pana cechy zostaną docenione. A jest ich - tj tych środowisk - już całkiem sporo. Powodzenia!

Dzień Dobry,
zachęcam do kontaktu ze specjalistą , aby szerzej omówić ten temat podczas wizyty .
Pozdrawiam serdecznie