Panika przed leczeniem zębów
14 odpowiedzi
Witam, mam duży problem z uzębieniem, mam 35 lat i po ciąży zaczęły się problemy z uzębieniem. Zgrzytam zębami i nawet leczenie zachowawcze powoduje po wyleczeniu duży ból. Przeleczono mi kilka zębów kanałowo pod mikrospokpem jednak mimo małych ubytków każdy z nich zakończył się ekstrakcją. Jestem przerażona wizytą w kolejnej klinice, ogrom wydanych pieniędzy i bólem który sprawił ze omijam gabinet szerokim łukiem. Mieszkam we Wrocławiu ale panika przed wizytą mnie przerasta. Rozważam leczenie pod narkozą choć nie wiem czy małe ubytki można tak leczyć. Najgorsze jest to ze czeka mnie usunięcie ósemi która jest w 90% w dziąśle jednak jest tak przewrócona i związana podobno z nerwami twarzowymi ze ryzyko sprawia że nadal ją mam. Jestem załamana bo chcę cieszyć się zdrowiem i macierzyństwem ale dolegliwości z zębami nie dają mi żyć normalnie. Chciałabym znaleźć kogoś kto z pełnym zaangażowaniem postawi mnie na nogi i pozwoli wierzy, że wspaniali stomatolodzy istnieją. Proszę o pomoc. Anna
Pani Aniu, najważniejsze, że chce Pani coś zmienić, strach przed stomatologiem to normalny odruch. Z tego co Pani opisuje sytuacja jest skomplikowana dlatego bardzo ciężko postawić diagnozę, zaproponować plan leczenia nie badając Pani. Trzeba przeprowadzić kompleksowe badanie, zdjęcia rentgenowskie, wykonać modele diagnostyczne i dopiero wówczas planować leczenie. Zachęcam do podjęcia leczenia

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Pani Anno,
myślę, że potrzebuje Pani holistycznego podejścia do tematu. Pierwsza wizyta w gabinecie polega na zbadaniu pacjenta, wykonaniu zdjęcia pantomograficznego, ewentualnym "czyszczeniu pacjenta"+instruktażu higieny i ustaleniu planu leczenia. Lekarz nie robi nic na co pacjent nie jest gotowy. Pacjent ma czas na oswojenie się z gabinetem, z samym leczeniem i może spokojnie podjąć decyzję, u którego lekarza będzie się leczył.
Pozdrawiam serdecznie
Joanna Toczewska

Niestety nie usuwam zatrzymanych zębów mądrości, ale znam chirurga , który jest w tym świetny.

Wskazanie konkretnego miejsca lub samopolecenie jest niezgodne z zasadami etyki.
Natomiast, w obecnych czasach nie ma czego się bać dentysty.
Przy wyborze miejsca leczenia mogę sugerować branie pod uwagę kilku aspektów (moim zdaniem):
1. Cennik - nie powinien być najtańszy.
2. Jeśli klinika posiada kontrakt z nfz - można szukać dalej w 80%.
3. Sprzęt, a mianowicie: mikroskop, rtg cyfrowe, system do opracowania/wypełniania kanałów...
4. Wnętrze kliniki - nie jak na poczcie.
5. Personel (w zasadzie to powinno być na 1 :) ) - proszę nie pokuszać się "ścianą" z certyfikatów i dyplomów, a zwrócić uwagę na traktowanie pacjenta, na wyjaśnienie sytuacji po badaniu oraz na proponowane sposoby pomocy.

Dzień dobry, droga Pani proszę się uspokoić i zaufać lekarzowi, proszę zacząć wierzyć w to ,że wszystko będzie dobrze - bo naprawdę tak będzie !!! Zapraszam do mojego gabinetu . Pozdrawiam dr Kręcisz

Witam !!! Zapraszamy do naszej kliniki ))) Pomozemy Pani .Zyczymy zdrowka.Dr . Dundicz

Witam!
Wymaga Pani kompleksowego leczenia, którego termin zakończenia nie można jednoznacznie określić.
W Pani przypadku należy zacząć od leczenia chirurgicznego, potem zachowawczego, periodontologicznego na leczeniu protetycznym kończąc.
Należy również wdrożyć leczenie parafunkcji narządu żucia, która objawia się m.in. zaciskaniem, zgrzytaniem.
Bez zbadania Pani i zebrania dokładnego wywiadu trudno jest udzielić Pani porady.
Napisała Pani do mnie, do Szczecina. Gdyby była Pani mieszkanką Sz-na na pewno rozpoczęłybyśmy kompleksowe leczenie, po ustaleniu planu tego leczenia oraz jego akceptacji przez Panią.
Proszę szukać pomocy u lekarzy specjalistów stomatologii we Wrocławiu.
Życzę powodzenia i odwagi. Proszę nie zwlekać z podjęciem leczenia, gdyż czas działa na Pani niekorzyść.
Pozdrawiam
Joanna Ziółkowska

Witam, niestety nie pomogę, gdyż odległość jest zbyt duża. Życzę powodzenia, na pewno znajdzie Pani kogoś w swojej okolicy.

Pani Anno,
Jeżeli to możliwe, to proszę przesłać na naszą skrzynkę pocztowa: kontakt@stomo.pl zdjęcia RTG aktualnego stanu Pani uzębienia jeżeli Pani posiada, chetnie się wówczas wypowiem.

Plan leczenia to: oduczenie zgrzytania ,dobre znieczulenie ,doprowadzenie zebow do finalnego efektu ,po drodze wizyta u doktora zeby dobrał tabletki na uspokojenie przed wizyta

Dzień dobry, niestety trudno mi Pani pomóc jeśli chodzi o okolice Wrocławia - chociaż spodziewam się, że powinna Pani dotrzeć do właściwych stomatologów i osobowości. Gdyby miała Pani potrzebę rozeznania spraw w okolicach Warszawy to proszę o kontakt telefoniczny. Numery łatwe do znalezienia :), Pozdrawiam,
RS

Witam serdecznie,
Faktycznie w okresie ciąży ze względu na zmianę nawyków i trybu funkcjonowania, zęby są bardziej podatne na próchnicę i na choroby przyzębia.
Z kolei zgrzytanie zębami świadczy najprawdopodobniej o chorobie okluzyjnej i może to być jedna z przyczyn tych wszystkich opisanych problemów.
Całkowicie rozumiem pani obawy, biorąc pod uwagę opisaną przez Panią historię i utratę zębów. Wielu pacjentów niemal panicznie boi się stomatologa i chciałoby mieć w końcu spokój z zębami - bez bólu i bez problemów. Na szczęście obecnie w nowoczesnych gabinetach leczenie jest całkowicie bezbolesne i walczy się o zachowanie każdego zęba. Ważne jest też to, żeby wyleczyć zęby kompleksowo, żeby nie było z nimi problemów nie tylko po wyleczeniu, ale też i za 10, 20 czy 30 lat. Żeby pozbyć się przyczyn problemów, a nie tylko objawów.
Jeśli chciałaby Pani kompleksowo od A do Z podjąć się leczenia, nie bać się dentysty i nie mieć w przyszłości problemów z zębami, to zapraszam na konsultację - przyjmuję w Dentim Clinic w Katowicach.

Dzień dobry,
Niestety nie jestem z Wrocławia i nie mogę polecić Pani konkretnego lekarza.
Na pewno zrobiłabym rozeznanie wśród lekarzy dentystów, aby wybrać osobę, która najbardziej będzie Pani odpowiadała. Można umówić się na wizyty konsultacyjne do kilku stomatologów, żeby wybrać najlepiej. W dobie współczesnej stomatologii, zabiegi, które przeprowadzamy są naprawdę bezbolesne. Dobrze, żeby lekarz, którego Pani wybierze współpracował ze specjalistami, tak, żeby Panią zajął się zgrany zespół 2-3 lekarzy.
Jestem pewna, że znajdzie Pani odpowiednich lekarzy, którzy pozwolą Pani się cieszyć zdrowiem i macierzyństwem. Nie sądzę, żeby istniała potrzeba leczenia w znieczuleniu ogólnym. Zabiegi stomatologiczne przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym mogą być naprawdę bezstresowe i zdecydowanie bezbolesne.

Witam,
myslę, że trzeba znaleźć przyczynę zgrzytania zębami, wykonać rtg stawów oraz oczywiście rtg panoramiczne. Może dolegliwości bólowe związane są np. ze stresem, a może spowodowane pośrednio usunięciami zębów. Trudno mi wyrokować nie znając dokładnie Pani stanu uzębienia. Są dostępne różne metody leczenia zgrzytania czy zaciskania zębów.
Pozdrawiam dr n. med. Katarzyna Jankowska

Zapraszam na konsultację.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

Eksperci

Paulina Drozdowska

Paulina Drozdowska

Stomatolog

Świdnica

Donata Oziemczuk

Donata Oziemczuk

Stomatolog

Zielona Góra

Justyna Talmont

Justyna Talmont

Stomatolog

Warszawa

Iwona Orczyk

Iwona Orczyk

Stomatolog

Jaworzno

Ewa Felis-Otrzonsek

Ewa Felis-Otrzonsek

Stomatolog, Chirurg stomatologiczny

Jastrzębie-Zdrój

Ewa Zajączkowska

Ewa Zajączkowska

Stomatolog

Wałbrzych

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 6 pytań dotyczących usługi: dentofobia

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.