Panie doktorze mam takie pytanie związaną z działaniem ciepła, które działa na naczynia krwionośne.

2 odpowiedzi
Panie doktorze mam takie pytanie związaną z działaniem ciepła, które działa na naczynia krwionośne. Otóż choruje na depresje i od czasu do czasu wspomagając się witaminą B3 500mg w tych dawkach robię się cały czerwony ale uzyskuje przy tym lepsze samopoczucie tak, że samo ten rumieniec jakoś mi nie przeszkadza a inną formę tej Witaminy bez tego rumieńca nie daje żadnego efektu odczuwalnego. Wiem, że w takich dawkach rozszerzają się naczynia krwionośne i tutaj powstaje mój problem ponieważ zastanawiam się czy jest to korzystne dla naczyń krwionośnych czy aby nie uszkadza je takie dawki. Od jakiegoś czasu mam jakiś problem związany z z parastezjami w okolicy serca. Byłem u kardiolog,który robił mi echo serca i z badania wyszło, że mam powiększoną aortę w odcinku piersiowym ale nie wiem dokładnie w którym miejscu chyba chodzi o wstępująca w każdym razie jej wymiary to 35mm. Akurat zgłosiłem się do tego lekarza gdy miałem sytuacje w której wydawało mi się, że mogłem mieć zawał bo cały się pociłem, bolało mnie w piersi i robiło mi się tam gorąco i się obawiałem, że to "koniec" ale jakoś się to unormowało i teraz to tylko odczuwam te parastezje czy coś na jej wzór. W okresie przed tym incydentem spożywałem używkę SNUS jest to nikotyna sprzedawana w Szwecji, którą wkłada się pod wargi różną ją to od papierosów m.in to, że jest w dużych dawkach ja brałem te najmocniejsze 43 mg / g przez 4miesiące. Dość mocno pobudzała i musiałem ją przedawkować.W każdym razie już nie biorę jej ale od czasu do czasu przyjmuje tą witaminę B3 i chciałbym się uspokoić w tej kwestii a moje obawy skłaniają się do możliwości wystąpienia np. Tętniaka dlatego chciałbym zapobiec takiej możliwości.
Bardzo mi przykro ale nie rozumiem o co ma chodzic w Pana pytaniu.

Witam Pana, do oceny wymiarów aorty piersiowej należy wykonać angiotomogtafię tętnic klatki piersiowej - badanie z kontrastem. Pozdrawiam