Palpitacja serca

5 odpowiedzi
Dzien Dobry. Prosze o udzielenie wskazowek:
Skad nagle pojawia sie bardzo duzy puls [cisnienie skurczowe i rozkurczowe jest bardzo dobre]
Pomimo przepisania i codziennego brania lekow puls sie nie zmniejsza co grozi udarem.
Jestem kobieta i mam 69 lat.zadnych problemow ze zdrowiem coroczne badania kontrolne.Mieszkam w Anglii ido tej pory nie bylo problemow z angielska sluzba zdrowia ,ale obecnie zaczynaja sie opoznienia,ignorowanie pacjentow w zwiazku z tym mam obawy o swoje zdrowie idlatego moje pytanie. Dziekuje za odpowiedz. Jadwiga
Witam. Szanowna Pani, w pierwszej kolejności bardzo proszę o sprecyzowanie jak bardzo wysoki jest ten puls i jakie leki przyjmuje pani na jego obniżenie. W oczekiwaniu na odpowiedź pozwolę sobie jeszcze na małe sprostowanie: nie wszystkie zaburzenia rytmu serca wiążą się ze zwiększonym ryzykiem udaru mózgu.
Pozdrawiam serdecznie.

Trzeba zrobić dokładne badanie a przede wszystkim długie ( co najmniej tygodniowe )monitorowanie holterowskie EKG a pewno też ECHO serca żeby odpowiedzieć dlaczego nagle puls wzrasta.
Dzien dobry.
trudno odpowiedzieć na Pani pytanie, jednak można podejrzewać że ma Pani jakąś arytmię. Proponuję w pierwszej kolejności wykonać EKG, jeśli nie uda się uchwycić w EKG szybkiej akcji serca to proponowałbym holter EKG.
Jan Biegs
Tachykardia może być związana z emocjami, zmęczeniem, wysiłkiem fizycznym ale może być zwiastunem chorób np. nadczynności tarczycy, chorób układu krążenia, nerek. Wymaga to wizyty lekarskiej.
Witam,
Stwierdzenie "duży puls " jest mało precyzyjne. Po ocenie EKG należy rozpoznać typ arytmii. Niektóre jak migotanie lub trzepotanie przedsionków wiążą się ze zwiększonym ryzykiem udaru mózgu.