Pajaczki na nogach

10 odpowiedzi
Witam
Mam 26 lat i na nogach wychodza mi pajaczki ostatnio mnie wysypalo tymi pjaczkami i strasznie mnie bolaly nogi czy to normalne czy cos sie zemna dzieje ?? dziekuje za odpowiedz...Pozdrawiam
Witam,
na te pytania mozna będzie odpowiedzieć po konsultacji i wykonaniu usg doppler. Pozdrawiam M.Garbień

Konieczne jest wykonanie badania USG Doppler układu żylnego i ocena czy pajączki są jedynie niewielkim defektem estetycznym czy objawem niewydolności żył powierzchownych wymagającej leczenia zabiegowego. Odpowiednio wczesne wdrożenie leczenia pozwala na uzyskanie lepszej skuteczności terapii i bardzo dobrych efektów estetycznych. Jest to istotne zwłaszcza u osób, u których objawy występują już w tak młodym wieku.
Proponuję wykonanie USG doppler celem oceny układu żylnego
Pajączki mogą być objawem choroby żył leżących głębiej: żyły odpiszczelowej lub odstrzałkowej. Żeby to wykluczyć, trzeba zrobić badanie USG doppler żył. Jeżeli badanie będzie OK, wystarczy parę sesji skleroterapii i pończoszki 1 stopień ucisku. Jeżeli nie, trzeba będzie najpierw rozważyć zabieg chirurgiczny, lub inny małoinwazyjny (laser, rf, itp.). Pozdrawiam.
Pajączki nie są sprawą fizjologiczną. Jest to patologia o łagodnym chrakterze
Taka sytuacja wymaga dalszych badań a zwłaszcza dokładnego wywiadu i badania lekarskiego, mam zbyt mało informacji aby pomóc. Polecam wykonanie USG żył kończyn dolnych oraz próby wątrobowe
Zapraszam na wizytę do gabinetu Pracownia Zdrowia
Witam
Może to świadczyć o niewydolności żylnej. Wymagana jest konsultacja. Zapraszam
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Pajączki - teleangiektazje mogą być objawem niewydolności żylnej, jak również mogą występować bez większej niewydolności żył układu powierzchownego kończyny dolnej. Warto wykonać USG Doppler żył kończyn dolnych i zastanowić się nad zasadnością dalszego leczenia. W leczeniu teleangiektazji dużo zależy od ich przyczyn i umiejscowienia. Zapraszam na wizytę.
Pajączki naczyniowe i dolegliwości, są związane z przewlekła niewydolnością żylna. ptoponuje DiH 2x1 tabletka i konsultacja naczyniowa w sprawie leczenia pajączków. Pozdrawiam.
Witam,
zapraszam na wizytę z USG Doppler i wtedy ocenę stanu zaawansowania choroby i odpowiednie leczenie. POzdrawiam