padaczka-zespół janza

5 odpowiedzi
Dzien dobry,pisałam do państwa w sprawie 16 latka u którego po jednym ataku stwierdzono padaczke-zespół janza,bez konkretnych badań,tylko badanie tk, głowy i od razu kazali podawac lek depakine chronosfere,cały czas czekam na odpowiedz z państwa strony,gdyż syn ma te leki przyjmowac trzy lata,a mnie to przeraza gdyz bylismy już u dwóch neurologów,stwierdzili ze syn jest pod wzgledem neurologicznym zdrowy ale leki ma przyjmowac,tego własnie nie rozumie po co jak nic nie znalezli,prosze o pomoc i czekam na odp.bo zwariuje gdyz niewiem jakiego lekarza juz słuchac,
Może warto jeszcze raz porozmawiać z Neurologiem, Badanie TK, obserwacja okresu dojrzewania ; Obserwacja pod kątem ataków zaburzeń świadomości czy podobnych...

Dzień dobry, proszę skonsultować się z neurologiem dziecięcym.
Szanowni Państwo,
proszę nie oczekiwać, że zaocznie wypowiem się w kwestii potrzeba, czy nie potrzeba stosować farmakoterapię. Należy udać się do neurologa dziecięcego, który zajmuje się leczeniem padaczek i ma w tym prawdziwe doświadczenie, a po wtóre jego gabinet znajduje się stosunkowo blisko Państwa miejsca zamieszkania.
dr Andrzej Żytkowski
a co w EEG ?
Pierwszorazowy napad padaczkowy jedynie wyjątkowo w szczególnych przypadkach upoważnia do rozpoznania padaczki . Nie znam wyników wszystkich badań ani na jakiej podstawie rozpoznano tą chorobę i dlaczego zdecydowano się włączyć leczenie. Proszę z tym pytaniem zwrócić się do neurologów dziecięcych, którzy chłopca leczą. Z poważaniem Ewa Ogrodowska-Hamankiewicz