pacjentka po udarze lewostronnym- nie mówi ,porażany język,brak odruchu połykania, karmiona przez PE

5 odpowiedzi
pacjentka po udarze lewostronnym- nie mówi ,porażany język,brak odruchu połykania, karmiona przez PEG - jakie ćwiczenia stymulujące język i aparat mowy można stosować .A.Cz.O.
Masaż na pewno, proszę podać trochę więcej danych, np dotyczących ruchomości języka. Stymulacja wibracyjna.

A jak z komunikacją, poruszaniem? Potrzebuję więcej informacji, by móc wdrożyć zalecenia.
Konieczne jest przeprowadzenie całościowej diagnozy logopedycznej, aby móc ocenić funkcjonowanie pacjentki i dobrać odpowiednie postępowanie. Najlepszym rozwiązaniem byłoby umówienie wizyty u logopedy bądź neurologopedy w okolicy miejsca zamieszkania pacjentki.
Metod pracy jest wiele, każdą dostosowuje się do konkretnych potrzeb pacjenta. Nigdy nie zaszkodzą a mogą pomóc masaże - szczegółowych informacji udzieli zapewne specjalista, który zobaczy pacjenta - ważne jest by jak najszybciej po incydencie rozpocząć terapię.
Dzień dobry, zgadzam się całkowicie,że konieczne jest przeprowadzenie pełnej szczegółowej diagnozy pacjenta. Warto poszukanie w okolicy doświadczonego neurologopedy - afazjologa. Powodzenia.