Oziębłość seksualna

8 odpowiedzi
Tracę zainteresowanie seksem po kilku miesiącach stałego związku. Partnerzy, z którymi tworzyłam dłuższe relacje przestawali interesować mnie seksualnie po mimo tego, że uczucie nie wygasało, wciąż byli dla mnie atrakcyjnymi mężczyznami a każdy ze związków można było nazwać udanym. Czy jest to jakieś zaburzenie i czy można to wyleczyć?
Seksulaność i cielesność w zwiazku, związana jest z relacjami między partnerami. Brak znajomości swoich potrzeb sekasualnych oraz nieumiejętnośc komunikowania ich partnerowi czasami prowadzi do rozpadu relacji. Proponuję konsutacje teraputyczne , dzieki nim mogłaby Pani przyjrzeć się mechanizmom, które podwodują brak zainteresowania seksulanego partnerami .

Witam,
z pewnością nie jest to zaburzenie. W takiej sytuacji warto zastanowić się, co jest przyczyną braku seksualnego zainteresowania partnerem, tym bardziej, że dotyczy to wszystkich Pani partnerów. Zapraszam na spotkanie. Może wspólnie odkryjemy, co jest przyczyną spadku zainteresowania partnerem.
Witam, trudno odpowiedzieć na Pani pytanie ponieważ brakuje informacji dotyczących tła, historii związku oraz emocji, które towarzyszą tym znajomościom. Jak Pani się czuła w tych relacjach i czy brak seksu przynosił Pani trudności/smutek czy cierpienie. Naturalnym jest, że w związku poziom pożądania się zmienia i ustępuje miejsca innym ważnym dla relacji sprawom takim jak np. bdowanie intymności czy bliskości, która niekoniecznie oznacza seks. Czasem brak zainteresowania seksem może też oznaczać pierwsze kłopoty w związku. Jeżeli obserwuje Pani zachowania, które Panią niepokoją zapraszam na konsultację. Pozdrawiam
Temat, który Pani poruszyła nie jest w cale rzadkim problemem w gabinecie u seksuologa. Natomiast istotną sprawą jest zdiagnozowanie przyczyny takiej zależności, którą Pani u siebie widzi. Zalecałabym wizytę u seksuologa-psychoterapeuty.
Witam,
sądzę, że przyczyn należałoby szukać w Pani przeżyciach i wzorcach dotyczących związków, więc proponuję, aby udała się Pani do psychologa.
z poważaniem
Magdalena Sochacka
Witam
naturalnym jest że po pierwszym bardzo namiętnym okresie w związku który najczęściej trwa przez pierwsze 3 - 4 miesiące związku, przychodzi czas obniżenia poziomu namiętności czyli ogólny pociąg do partnera również spada.
Jednakże u osób z przynajmniej przeciętnym libido spada on do stanu wyjściowego czyli przeciętnego, nadal partnerzy kochają się ze sobą ale intensywność i częstotliwość stosunków spada. Być może jest tak, że Pani wyjściowy poziom libido jest na tyle niski,
że gdy mija pierwszy namiętny okres pani libido spada do swojego naturalnie niskiego poziomu.

Jednakże może być również tak że z czasem trwania związku pojawiają się u pani nawykowe destrukcyjne przekonania co do poziomu zaangażowania swojego oraz pani partnera, zaczyna Pani wątpić w sens kontynuowania relacji czego konsekwencją jest wycofanie się ze wspólnego życia seksualnego.

Na pewno aby móc dokonać trafnej diagnozy pani sytuacji konieczne będzie wizyta bądź konsultacja on-line do której serdecznie namawiam :)

Pozdrawiam
Radek Szafrański
Psycholog, Psychoterapeuta
Odpowiedź na Pani pytanie dlaczego tak się dzieje nie jest prosta. Przyczyny mogą być różne. Traci Pani zainteresowanie seksualne mimo ,że partnera ocenia Pani jako atrakcyjnego mężczyzny.Reakcje te stają się schematem , powtarzają się. Proponuję by udać się do psychoterapeuty seksuologa by odkryć przyczyny Pani trudności. Co jest na prawdę przyczyną może odpowiedzieć psychoterapeuta lub lekarz specjalista po przeprowadzeniu niezbędnych badań diagnostycznych.By odkryć przyczyny konieczna będzie dokładna analiza pani rozwoju psychoseksulanego , biografii seksualnej, trybu życia,relacji emocjonalnych, ogólnego stanu zdrowia, badań hormonów.Skuteczne leczenie czy psychoterapię można rozpocząć dopiero po postawieniu prawidłowej diagnozy. Zachęcam do kontaktu z specjalistami celem rozwiązania Pani problemu.
W kontakcie z doświadczonym psychoterapeutą można lepiej poznać siebie,
Uzyskanie pełniejszego wglądu w emocjonalność i uczuciowość niekoniecznie zmienia sytuację. Bywa jednak, że wyraźnie pomaga...
Atrakcyjność erotyczna, także jej dynamika, pozostaje nierzadko tajemnicą...
W życiu widzimy dość często, że w końcu poznaje się taką "drugą połówkę", która podnieca i ekscytuje erotycznie znacznie trwalej.
Sytuacja się bardzo komplikuje, gdy "ma się duże serduszko" i interesują seksualnie równolegle inne osoby.
Nie potrafię podać właściwego seksuologa-psychologa we Wrocławiu. Sądzę jednak, że znany wrocławski lekarz seksuolog dr R.Smoliński potrafi Pani wskazać taką Osobę, jeśli zdecyduje się Pani na "analizę swojej seksualności i lepsze poznanie funkcjonowanie swej osobowości".
Opisywane prze Panią zjawisko dotyczy także wielu mężczyzn.
Pozdrawiam. JW, blog seksuologa.com, Poznań. marzec 2017.