Owłosienie na twarzy

9 odpowiedzi
Witam,

mam problem z owłosieniem na twarzy. Biorę leki psychotropowe kwetiapinę i arypiprazol czy to może mieć jakiś wpływ na wzrost owłosienia na twarzy. Czy jest jakaś dobra metoda żeby pozbyć się tych włosków? Dodam że byłam na laseroterapii laserem orion. Miałam 3 razy robioną twarz i nie zmniejszyło mi się owłosienie. Czy mam zrobić badania krwii na oznaczenie poziomu hormonów??
należy u Pani podejrzewać hirsutyzm. Może to być objaw poważnej choroby i wymaga diagnostyki

Szanowna Pani,
na temat wpływu leków psychotropowych na owłosienie nie umiem się wypowiedzieć. Najlepiej sprawdzić w ulotce owych leków.
Polecam laserową depilację laserem Light Sheer.
Co do badań nie umiem się wypowiedzieć nie widząc Pani i Pani owłosienia.
Pozdrawiam serdecznie
Monika Bieniasz
Szanowna Pani,
Powinna Pani zgłosić się na konsultację do dermatologa i/lub endokrynologa.
Pozdrawiam serdecznie
Witam. Może odwiedzić endokrynologa. Pozdrawiam
Witam! Hirsutyzm oczywiście może być spowodowany lekami ,ale skoro musi je Pani przyjmować z ważniejszych przyczyn to oczywiście odstawienie nie wchodzi w rachubę. Co do diagnostyki hormonalnej proszę zwrócić się o poradę do endokrynologów. depilacja laserowa to nie pojedyncze zabiegi tylko cykl ( zwykle 5 czy 6 ) i trudno oczekiwać jakichś cudownych efektów jeśli zaprzestała Pani w połowie. Orion czy inny Saturn to po prostu nazwy laserów bądź nielaserowych źródeł światła. Ważny jest typ lasera: jagowo-neodymowy, diodowy itp, ich moc itp. Proszę zwrócić się do osoby ,która robiła dlaczego nie dość konkretnie powiedziała ile razy daje lepsze efekty. Nic Pani nie napisała czy to jasne czy ciemne włosy, czy włosy meszkowe. W tym momencie raczej radziłbym zaczekać do jesieni i nie robić zabiegów latem. Hormony , hormonami ,ale nie leczymy wyników tylko objawy . sprawa wymaga po prostu normalnej konsultacji , a nie pytania "wrzuconego do netu". Całe szczęście ,że tu , a nie na jakieś "forum"...Zapraszam na konsultację i zabiegi -W ODPOWIEDNIM CZASIE. Pozdrawiam
Leki, które Pani przyjmuje nie powinny w swoim działaniu ubocznym dać takich objawów o których Pani pisze. Lasera orion niestety nie znam, stąd nie wypowiem się miarodajnie na temat skuteczności jego działania. Przy laseroterapii oczywiście podstawą jest dobry sprzęt (Vectus, Light Sheer itd) ale także odpowiednie przerwy między zabiegami. Wbrew pozorom szybsze wykonanie zabiegów (krótsze odstępy) daje zdecydowanie gorsze efekty końcowe. Co do badań hormonalnych konieczny jest dłuższy wywiad i zbadanie Pani. Pozdrawiam
Dzień Dobry,
rzeczywiście w/w leki mogą wpływać na efektywność zabiegów, proszę zbadać poziom hormonów.
Pozdrawiam
Proszę się zwrócić do lekarza prowadzącego z pytaniem o efekty uboczne przepisywanych leków oraz do endokrynologa na konsultację.
Dzień dobry, zapraszam na konsultację do gabinetu. Pozdrawiam