Owczarek środkowoazjatycki, szczeniak 12 tygodni, 18 kg, sucha karma dla szczeniaków wielkich ras i
1
odpowiedzi
Owczarek środkowoazjatycki, szczeniak 12 tygodni, 18 kg, sucha karma dla szczeniaków wielkich ras i tylko to, wszystkie szczepienia, odrobaczenia, radość życia, niespożyta energia.
Z dnia na dzień, czasem z godziny na godzinę zmiany nastroju i niechęć do ruchu. Wczoraj ruchliwy i wesoły, dziś smutny i nie chce iść na spacer. Albo zaczynamy spacer z radością, by po 200m siadać lub kłaść się ze spuszczoną głową. Kilka godzin później biega z kotem.
Czasem krzywo siada, czasem trudno mu się podnieść - wyraźne kłopoty ze stawami... czasem.
Pytanie: czy można u tak młodego psa podejrzewać dysplazję? Podobno prześwietlenie ma sens dopiero po 4 miesiacu.
Dysplazja to najczarniejszy scenariusz, a czy są inne choroby dające takie objawy u takiego maluszka?
Dodam, że nie ma gorączki, wymiotów, biegunki. Apetyt wzorowy.
Z dnia na dzień, czasem z godziny na godzinę zmiany nastroju i niechęć do ruchu. Wczoraj ruchliwy i wesoły, dziś smutny i nie chce iść na spacer. Albo zaczynamy spacer z radością, by po 200m siadać lub kłaść się ze spuszczoną głową. Kilka godzin później biega z kotem.
Czasem krzywo siada, czasem trudno mu się podnieść - wyraźne kłopoty ze stawami... czasem.
Pytanie: czy można u tak młodego psa podejrzewać dysplazję? Podobno prześwietlenie ma sens dopiero po 4 miesiacu.
Dysplazja to najczarniejszy scenariusz, a czy są inne choroby dające takie objawy u takiego maluszka?
Dodam, że nie ma gorączki, wymiotów, biegunki. Apetyt wzorowy.
RTG należy zrobić+badanie ogólne
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- Mam 45 lat i zawsze miałam bardzo regularne miesiączki co 26 dni. Po raz pierwszy w życiu dostałam krwawienia po dwóch tygodniach od ostatniej miesiączki. Od dwóch miesięcy mam przepuklinę kręgosłupa z obrzękiem i uciskiem na korzeń nerwów rdzenia kręgowego, przez 5 dni zażywałam sterydy około…
- Moj syn jest piec miesiecy po wypadku w ktorym ucierpiala jego twarz ma zalozone cztery plytki tytanowe pod okiem na skroni i w szczece iktora do tej pory sie nie zrosla pozatym ma niesmak w ustach i wszystko zle pachnie co moze byc przyczyna po za tym jedna z srub zalozona zostala na nerw zeba…
- Mam 40 lat i niestety 3tys trojglicerydow!Tak trzy tysiące. Nie mam nalogow ani chorób,leków również nie przyjmuję. Duzo pracuje bo ok 400h w miesiacu i nie jest to zbytnio fizyczna robota. Pytanie moje brzmi: czy samą dietą i aktywnością fizyczną uporam się z tak wysokim poziomem trójglicerydów?
- Od pewnego mam zawroty głowy i kłopoty z równowagą. Zawroty są na gdy schylam głowę w dół lub podnoszę do góry, gdy gwałtownie ruszę głową w lewą lub prawą stroną. Nasilają się podczas jedzenia oraz w toalecie. A ich apogeum występuje w trakcie spacerów. Na przykład idę około 10 minut nic się…
- Mam problem w dolnej części pleców - czuję ból, który może być spowodowany małą wypukliną (ze słów terapeuty). Napewno mam lekką niestabilność. Rezonans ni chcę robić. Szukam specjalistę we Wrocławiu, który mógłby zdiagnozować problem i pokazać (i nauczyć) mi ćwiczenia, które pomogą w stabilizacji…
- Od 4 miesięcy mam zawroty głowy i kłopoty z równowagą. Czasami objawy są mocniejsze czasami słabsze, ale ogólnie to wygląda tak: Zawroty są na gdy schylam głowę w dół lub podnoszę do góry, gdy gwałtownie ruszę głową w lewą lub prawą stroną. Nasilają się podczas jedzenia oraz w toalecie. A ich…
- Jak przełamać się przed dentystą? Na wizycie u stomatologa nie byłem od 2 lat, wiem że to nieodpowiedzialne ale jak mogę się zmobilizować do wizyty?
- Od lat mam problem z wypadaniem wlosow. zrobilam w koncu badania. tarczyca w normie. nadnercza i przysadka tez. Testosteron w normie, natomiast androstedion jest lekko pozwyzszony( norma do 5. ja mam 5,7 ). Nie moge niestety przyjmować antykoncepcji hormonalnej ze wgledu na zyly. dodatkowo nie…
- Mam 39 lat i.przeszlam udar niedokrwienny.wyniki wszystkie dobre.tylko w jednym miałam opis....Nieprawidłowośc lewego przedsionka.Czy to mogła być przyczyną udaru?Bardzo się obawiam że znów się powtórzy...a niewiem co leczyc skoro nie wykryto choroby
- Jak rozpoznać martwy ząb? Czy tak ząb daje jakieś objawy? Czy jakoś sama w domu mogę rozpoznać taki ząb? I ostanie pytanie, jak przełamać się przed dentystą?
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.