Ostry ból żołądka

2 odpowiedzi
Witam, jest juz po 5 rano a mnie dalej strasznie boli żołądek.
Czuje ostre kłucie, zasysanie-coś jakbym była głodna cały czas, pogarsza się po zjedzeniu.
Nie mogę się nawet wyprostować bo tak boli, ani spać. Przez chwilę
myślałam że ktoś mi patroszy wnętrzności.. Wczoraj budziłam się chyba z 8 razy w nocy i buczałam z bólu. Na dodatek rano również jest masakrycznie.
Jestem w 11 tyg. ciąży, cały czas ma nudności(nie tylko rano i wieczorem) ale przez cały dzień, nie mogę normalnie funkcjonować. Nawet teraz chce mi się wymiotować.
Faktyczne wymioty występują 2 razy dziennie, max.3. Ale ciągle mam te odruchy wymiotne, boję się że to również jest z tym powiązane.

Co robić? To może być coś poważnego?
Występowanie wymiotów i nudności w ciąży jest częstą przypadłością. Przeważnie takie objawy jak nudności i wymioty ustępują do około 22 tyg ciąży i nie stanowi to problemu dla ciąży i dziecka. Nie mniej jednak silny ból o którym Pani pisze powinien spowodować wizytę w pierwszej kolejności u swojego ginekologa a następnie zapewne u gastrologa w celu oceny czy mamy do czynienia tylko z nasilonymi objawami w związku z ciążą czy też doszło może do rozwoju np. zapalenia żołądka/przełyku czy innych problemów. USG j. brzusznej będzie dobrym badaniem w pierwszej kolejności w celu oceny również pęcherzyka żółciowego i wykluczenia kamicy. Proszę udać się do lekarza.

W pierwszej kolejności proszę udać się do ginekologa.