Ostry ból podczas stosunku przy wejściu u pochwy. Nie pomógł żaden lekarz. Diagnoza ?

5 odpowiedzi
Witam. Moja partnerka podczas stosunku odczuwa piekący ból u wejściu pochwy. Z innymi partnerami też tak miała. Miała wykonane nacięcie błony dziewiczej ale to również nie pomogło. Wszelkie lubrykanty szczypią tak jakby problem był skórny u wejścia do pochwy. Stąd wiadomo że problem nie ma podłoża psychologicznego. Nie pomogło całe grono już chyba 7 czy 8 lekarzy ginekologów z Krakowa uznanych na tej stronie więc pytanie kieruje na forum. Proszę o jakieś diagnozy co to może być żeby przynajmniej nakierować lekarzy, albo polećcie takiego który będzie miał o tym zielone pojęcie.
Witam,
Bez badania ginekologicznego trudno postawić diagnozę. Należy wykluczyć przyczyny infekcyjne wykonując wymazy bakteriologiczne. W ostateczności pobrać wycinki ze sromu aby wykluczyć zmiany zwyrodnieniowe. Do rozważenia jest konsultacja dermatologiczna. Przyczyn psychogennych nie wykluczałbym tak od razu.
z poważaniem
Tomasz Łabiak

Szanowny Panie
Jestem ginekologiem - onkologiem, tak więc mimo szczerych chęci nie jestem w stanie Panu pomóc. Powodzenia
Proponuję konsultacje dermatologa.
Szanowny Panie : czy Pana partnerka przeżywa z Panem orgazm ? jeżeli tak by nie było tzn. należy się liczyć, że problem jest jednak z podłożem psychologicznym. a czy samo założenie wziernika jak i badanie również daje taki ból? Jeżeli nie tzn że problem emocjonalny; jeżeli tak rozważyć subtelne nacięcie i ścięcie spoidła tylnego pochwy wraz z redukcją unerwienia warstwy skóry/błony śluzowej pochwy. kontakt do mnie Pan znajdzie bez problemu. pzdr artur mazur kalisz
Szanowni Państwo,
Najbardziej prawdopodobna diagnoza to Vulvodynia. Sprawa jest trudna do zdiagnozowania i niełatwa w leczeniu. Wymaga często podejścia multidyscyplinarnego, a już na pewno nie da się rozpoznać ani leczyć przez internet.
Z wyrazami szacunku,
CS