ostry ból brzucha

4 odpowiedzi
Witam mam 21 lat. Zmagam się długi czas z nagłym, ostrym bólem brzucha, który pojawia się nieregularnie, w okolicach pępka/podbrzusza. Pojawia się wieczorem/w nocy/rano. Ból jest tak silny, że zwykle mdleje, do tego dochodzi biegunka, gazy, wzdęcia. W okresie dorastania byłem u lekarza rodzinnego, który zbagatelizował problem. Poza podstawowymi badaniami krwi (z których zresztą nic nie wynikało) nie zrobiono nic. Ostatnio taki atak miałem nad ranem. Skończyłem w szpitalu na izbie przyjęć, gdzie dostałem kroplówkę z silnymi środkami przeciwbólowymi. Zrobiono mi podstawowe badania krwi i moczu, z których nic nie wyszło (oprócz bakterii w moczu). Pomimo, że ból nie ustał, wypuszczono mnie do domu i przepisano Scopolan oraz Urofuragine. Proszę o pomoc, borykam się z tym problemem długi czas, bóle powracają.
Powinno się wykonać usg brzucha wraz z usg jelit.

Proszę wykonać kał na pasożyty, kalprotektynę z kału, krew utajoną w kale i skonsultować wyniki z lekarzem. W dalszej kolejności można jednak wykonać kolonoskopię.
Witam
Dolegliwości bólowe w nocy nie należy lekceważyć.
Proponuję rozszerzenie diagnostyki o badania endoskopowe.
Pozdrawiam.
Problem wymaga głębszej diagnostyki gastrologicznej. Z racji na odległość, która nas dzieli proponuję żeby Pan udał się do któregoś z gastrologów we Wrocławiu. Jeśli wyrazi Pan chęć zapraszam do siebie.