Ostatnio zauwazylam u siebie przykra dolegliwosc dziwna narosl przy wejsciu do pochwy.Ktos zasugerow

3 odpowiedzi
Ostatnio zauwazylam u siebie przykra dolegliwosc dziwna narosl przy wejsciu do pochwy.Ktos zasugerowal mi ze moze to byc zatkanie gruczolow Bartoliniego.Objawy sie zgadzaja .Poszlam wiec do lekarza GP po skierowanie do ginekologa.Ten zalecil najpierw badanie przez pielegniarke i lekarke aby te stwierdzily czy rzeczywiscie musze isc do ginekologa.Badanie sie odbylo pani doktor stwierdzila ze nie wie co to jest pobrala wymaz i wyslala do badania.Wymaz pobrala jak do cytologii z wnetrza pochwy nie dotykajac tych zmian.Pani pielegniarka powiedziala zas ze mam czekac na list kierujacy mnie do szpitala.List mial przyjsc w ciagu tygodnia ale nic nie przyszlo.Poszlam wiec do przychodni wytlumaczylam wszystko i pytam co dalej a pani z recepcji do mnie ze list dostane w ciagu kilku miesiecy.Zszokowana poprosilam o powtorna wizyte u GP gdzie dowiedzialam sie ze musze czekac co najmniej 16 tygodni a w wymazie nic nie wykryto.Dostalam Aciclovir 200mg z zaleceniem zazywania 5 razy dziennie i uzbrojenie sie w cierpilwosc. Zakonczylam kuracje aciclovorem po ktorej nie stwierdzilam zadnej poprawy. Czy ja moge naprawde czekac tak dlugo czy nic powazniejszego sie z tego nie rozwinie.A po za tym nie moge miec przy tym zadnego zycia seksualnego bo to przeciez nieestetyczne no i higiena i w ogole.Co ja moge zrobic podobno najczesciej sie to nacina aby sie tego pozbyc .Pozdrawiam serdecznie i prosze o rade bo jestem sfrustrowana i zaniepokojona cala sytuacja.Zaznaczam ze mieszkam w UK wiec na wizyte prywana nie moge liczyc.
Niestety ale pewne stanu umysłu nie mają granic. Proponuję wizytę u lekarza w RP

Szanowna Pani, sugeruję zaplanować wizytę u ginekologa podczas pobytu w Polsce.
Witam,
Bez badania ginekologicznego nie jestem w stanie stwierdzić jakiego typu zmianę mozna u Pani rozpoznać. Jeżeli jest to torbiel gruczołu Bartholina nalezy rozważyć leczenie operacyjne.
z poważaniem
Tomasz Łabiak