Ostatnio od kilku dni dziwnie pracuje moje serce. Nie trwa to w sposób ciągły, ale kilka godzin dzie

2 odpowiedzi
Ostatnio od kilku dni dziwnie pracuje moje serce. Nie trwa to w sposób ciągły, ale kilka godzin dziennie. Mianowicie robię się słaby, jakbym miał zaraz zemdleć choć oczywiście nie mdleję, moje serce bije miarowo, ale bardzo słabo jest wyczuwalne, nie czuję wręcz jego bicia. Częstotliwość pracy serca zwalnia, mam płytki i słaby oddech, nie czuję wręcz potrzeby oddychania i staram się wręcz wymuszać głębokie oddechy choć częstość tych oddechów jest mniejsza niż zwykle. Chwilami czuję się tak, jakby zaraz moje serce miało się zatrzymać i przestać bić. Opiszę to też tak jakby za pracę mojego serca i oddechy byłyby kontrolowane przez pokrętła i te pokrętła ktoś by przekręcał na minimum. W dodatku i nie wiem, czy to ma coś wspólnego z tym, to zauważyłem, że napinają mi się mięśnie klatki piersiowej i rąk.. to dziwne jest.. Gdy zjem jakiś obfity posiłek, to wtedy serce zaczyna wyrażnie bić i czuję tętno - wręcz krew mi buzuje w żyłach. Co to może być?
Dzień dobry
Dość trudno mi odpowiedzieć na Pańskie pytanie. Myślę, ze jeśli opisyane objawy pojawiają się dość często to należałoby wykonać 24h monitoranie EKG w celu określenia czy rzeczywiści opisywane przez Pana dolegliwości są związane z jakimiś zmianami w akcji serca.
Pozdrawiam
Jan Biegus
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Szanowny Panie!
Za opisywane przez Pana objawy może być odpowiedzialna zbyt niska częstość akcji serca (bradykardia) lub zaburzenia przewodzenia (np. bloki przedsionkowo-komorowe). Aby to zdiagnozować należy wykonać badanie EKG w tracie występowania opisywanych przez Pana objawów. Może to być zwykły zapis EKG lub monitorowanie EKG metodą Holtera.
Warto wykonać również podstawowe badania laboratoryjne takie jak morfologia, poziom elektrolitów (sód, potas), ocenić funkcję tarczycy (TSH, FT3, FT4).
Z wynikami badań należałoby zgłosić się na konsultację kardiologiczną podczas której lekarz dodatkowo Pana zbada oraz zbierze dokładny wywiad, który pozwoli postawić właściwą diagnozę.