Ostatnio moja samoocena legła w gruzach,jesten caly czas przygnebiona,nie mam na nic sily ani chęci

2 odpowiedzi
Ostatnio moja samoocena legła w gruzach,jesten caly czas przygnebiona,nie mam na nic sily ani chęci martwie sie ze to depresja a najgorsze jest to że "boje" sie spotkania z lekarzem i ogólnie z każdą nową osobą. Czy są na to jakieś rady? Mam małe dzieci ktore na patrzą na mame ktora cały dzień jest smutna.
Droga Pani, trudno stwierdzić po kilku zdaniach opisu, czy ma Pani depresję. Nie każdy stan smutku jest depresją, jednak przedłużający się jest sygnałem, którego nie powinniśmy lekceważyć. Jeśli nie jest Pani jeszcze gotowa na wizytę u lekarza psychiatry, może łatwiej będzie Pani otworzyć się z psychologiem. Tylko podczas osobistego spotkania z pacjentem możemy postawić podejrzenie, a później diagnozę. Pozdrawiam, Radosław Krąpiec, psycholog

Dzień dobry. W pani liście odnajduję motywację do zadbania o swój stan emocjonalny. Pisze Pani, że smutno gdy dzieci patrzą na mamę, która boryka się z jakimiś stanami czy trudnościami. Piszę ogólnie bo trudno bez spotkania, określić co Pani dokucza. Jeśli ta motywacja odnośnie dzieci nie będzie dla Pani wystarczająca zalecałabym poszukać w sobie co nią będzie lub z kimś o tym porozmawiać. Może na jakimś forum odnośnie depresji. Co pozwoli nabrać przekonania, że może Pani sobie ale i dzieciom w przyszłości zapewnić lepsze samopoczucie lub poradzić z trudnościami. Pozdrawiam. Liliana Kaczmarek