Osoba bardzo mi bliska kolejny raz jest w szpitalu na depresję, w zeszłym roku był 4 razy w szpitalu

2 odpowiedzi
Osoba bardzo mi bliska kolejny raz jest w szpitalu na depresję, w zeszłym roku był 4 razy w szpitalu, tym razem jest gorzej i inaczej, zawsze mieliśmy kontakt, codziennie rozmawialiśmy, nawet jak był w szpitalu, około 3 tygodnie temu trafił do szpitala i odzywa się tylko raz na tydzień, nie odbiera telefonu, nie odpisuje na wiadomości, wcześniej tak nie było, pierwszy raz od pół roku nie rozmawiamy przez tak długi czas, czy izolowanie się od innych to normalne w ciężkiej depresji? Bo zaczynam się martwić.
Dzień dobry, osoba Pani bliska jest w depresji. Jeżeli kontakt nabrał innej jakości, to nie wynika to ani z Pani ani z jego wyboru. Tak dzieje się w depresji, należy z nadzieją oczekiwać poprawy. Pozdrawiam. Maciej Gołąb.

Dzień dobry Jednym z objawów depresji jest wycofanie z kontaktów społecznych a czasem wręcz potrzeba izolacji . Jeżeli bliska Pani Osoba musiała być hospitalizowana z powodu nawrotu zaburzenia depresyjnego to jest wysoce prawdopodobne iż epizod depresji ma co najmniej umiarkowany jeśli nie ciężki przebieg. Zdarza się również, iż w przypadku zaburzenia depresyjnego nawracającego przebieg kolejnych epizodów jest cięższy niż na początku zachorowania. W związku z czym proszę zachować spokój i być przy dobrych myślach gdyż osoba cierpiąca jest w tym momencie w całodobowej opiece szpitalnej a więc jest bezpieczna i zaopiekowana , a w depresji potrzeba czasu na opanowanie objawów i ten czas jak i objawy poszczególnych epizodów depresyjnych mogą różnić się między sobą. Pozdrawiam
Magda Skał-Mydłowska