Osłabiony organizm, zmęczenie, zawroty

6 odpowiedzi
Witam,

od jakiegoś czasu 3-4 razy w tygodniu czuje kołatanie serca, drętwienie rąk i zawroty głowy. Większość dnia czuje się zmęczony. Dodatkowo, nie wiem czy ma to związek z powyższym, ostatnio złapał mnie kaszel, oraz mam problem z prawym uchem - jest zatkane i niestety po 3 dniach używania środków czyszczących, nadal jest zatkane.

Generalnie uprawiam mało sportu, śpię nieregularnie i nieregularnie się odżywiam. Pracę nie mam ciężką bo pracuje w domu przed komputerem.

Moje pytanie brzmi - co się dzieje że raz na jakiś czas w ciągu dnia o dowolnej porze nagle odczuwam straszne osłabienie, zawroty głowy, oderwanie od rzeczywistości, drętwienie kończyn i ciężki oddech, i dosłownie po jakimś czasie to przechodzi i pozostają lekkie objawy i zmęczenie aż wszystko przemija całkowicie. Za kilka dni powtórka.

3 lata temu miałem bardzo poważny atak osłabienia, wezwana została pomoc medyczna i stwierdzony atak nerwicy.

Dzięki za radę!
Pozdrawiam
ł
Zazwyczaj w przypadku zasłabnięć diagnostyka jest złożona - kardiologiczna i neurologiczna, czasami też muszą włączyć się inni specjaliści, ale w pierwszej kolejności kardiolog, neurolog. Warto też sprawdzić poziomy elektrolitów, wit D, TSH, morfologię parametry nerkowe i glukozę. W tym przypadku w razie dolegliwości ze strony ucha również polecałbym konsultację laryngologa. Po wykluczeniu poważnych patologii również wskazane zwiększenie aktywności fizycznej i zmianę trybu życia. Pozdrawiam

celowe jest EEG
Dzień dobry, zapraszam na wizytę.
Dobry wieczór. Opisywane dolegliwości nie maja cech choroby neurologicznej i wykraczają poza moje uprawnienia. Proponuje zacząć od Lekarza Rodzinnego. Po wykluczeniu somatycznych przyczyn - konsultacja w Poradni Zdrowia Psychicznego.
Mogą to być objawy nerwicy lękowej pod warunkiem , że wykluczono zaburzenia hormonalne, cukrzycę, chorobę serca. Poza tym długotrwałe siedzenie przed komputerem powoduje nadmierne obciążenie kręgosłupa szczególnie szyjnego i lędźwiowego co może dawać różne dolegliwości i objawy. Wskazana konsultacja neurologiczna. Z poważaniem Ewa Ogrodowska-Hamankiewicz
Pisze Pan o nieregularnym trybie życia, pracy przy komputerze Brak ruchu, zła dieta i przymusowa pozycja pracy, sprzyjają zaburzeniom ze strony kręgosłupa, krążenia, nie wpływają dobrze na nastrój Konieczna pełna konsultacja, badania labor do wglądu, może dalsza diagnostyka, Ocena nastroju
Modyfikacja trybu życia i diety, włączenie regularnej gimnastyki, sportu; aktywności!