orientacja seksualna

1 odpowiedzi
Witam.
Poszukuję pomocy w temacie określenia orientacji seksualnej u mojej nastoletniej córki.
Dziewczynka nie jest w stanie sama dokładnie określić swojej orientacji, w rozmowie raczej kieruje się ku orientacji homoseksualnej albo biseksualnej.
Czy jest Pani w stanie pomóc dziecku, stwierdzić na ile jest to etap poszukiwań własnej tożsamości, na ile jest to powiedzmy eksperyment a na ile jest to już ugruntowana postawa?
Ja jako rodzić niestety poległam, nie potępiam, nie demonizuję, ale nie jestem w stanie udzielić pomocy mojej córce, zwyczajnie nie wiem.
Szanowna Pani,
rozumiem że nie jest łatwo rodzicowi wtedy gdy orientacja seksualna dziecka jest niejasna, trudna do określenia i nazwania. Być może czuje Pani niepokój obserwując poszukiwania córki, być może przewiduje Pani problemy, których może doświadczyć Pani dziecko jeśli będzie orientacji innej niż heteroseksualna i martwi się Pani na zapas.
To wspaniale, że jest Pani dla córki wsparciem w tym trudnym czasie, że zachowuje Pani otwartą głowę nie potępiając, nie odrzucając, nie zaprzeczając, poszukując wiedzy i wsparcia specjalistów.
Na podstawie bezpośredniego kontaktu, wywiadu i rozmowy prawdopodobnie będę w stanie udzielić odpowiedzi na wątpliwości Pani oraz Pani córki.
Pozdrawiam.