orbitopatia tarczycowa

3 odpowiedzi
Witam serdecznie Panie doktorze.Czy leczy Pan orbitopatię tarczycową/ obecnie jestem po operacji prawego oka - miałam odbarczanie oczodołu/ u okulisty leczę się w Poznaniu, endokrynologa mam w Ostrowie ale tylko robię TSH i to wszystko. Mam żal do lekarza który mnie prowadził od początku nadczynności tarczycy/ miałam podawany 2 razy jod radioaktywny/, że nie miałam ochrony sterydowej, żadnych badań Trab i innych Dlatego chciałabym zmienić lekarza endokrynologa, chociaż jestem z Ostrowa Wielkopolskiego. Proszę odpowiedzieć, czy leczy pan niedoczynność tarczycy / biorę Euthyrox 88/ po jodzie i orbitopatię tarczycową.
Pozdrawiam i czekam za odpowiedzią
Leczenie orbitopatii tarczycowej zawsze jest wyzwaniem dla lekarza (i Pacjenta) i nie zawsze w pełni skuteczne. Z opisu Pani wnioskuję, iż u Pani orbitopatia zapewne przeszła w fazę nieaktywną (skoro została Pani poddana operacyjnemu odbarczeniu oczodołu). W takim wypadku możliwości skutecznego leczenia farmakologicznego są ograniczone i zawsze należy ocenić potencjalne korzyści i powikłania leczenia. Jednak aby przedstawić Pani możliwości leczenia, musiałbym dysponować bardziej szczegółowym wywiadem chorobowym. Zapraszam do kontaktu telefonicznego (nr komórkowy do gabinetu dostępny po wpisaniu w google: "Legnica endokrynolog Marek Jurczyk").

Witam, orbitopatię tarczycową leczymy wówczas gdy jest aktywna, sądzę że u Pani nie ma już procesu aktywnego. Oczywiście pacjent jest traktowany w gabinecie całościowo i kontekście chorób tarczycy zwracam szczególną uwagę na wywiad okulistyczny. Zapraszam- jednak ja przyjmuję w Katowicach lub w Sosnowcu. Pozdrawiam seredecznie Agnieszka Haczek- Kluczewska
Tak leczę orbitopatię tarczycową i niedoczynność tarczycy.