opuchnięte kostki

3 odpowiedzi
Witam, od dwóch tyg mam spuchnięte kostki po 9 h podróży i długim chodzeniu. Mimo przepisanych leków (cyclo3forte i aescin, które musiałam przestać brać bo dostałam duszności i wysokiego ciśnienia. Brałam również furosemidum przez 3 dni) oraz smarowania masciami tj. lioton, hirudoid kostki nadal są opuchniete. Na nogi robię zimne okłady, trzymam je do góry, ale to nada nie pomaga. Nogi czasami bolą, ale to nie jest jakiś ból nie do wytrzymania. Miałam robione niedawno takie badania jak ekg, mocz podstawowy, ob, fibrynogen, d-dimer i wszystko wyszło w porządku. Co mogę jeszcze zrobić aby poznać przyczynę opuchniętych kostek? Wykonać jakieś badania, udać się do specjalisty ? Dodam, że przez podróżą zaczęłam jeździć na rolkach oraz mam problemy hormonalne (prolaktyna, progesteron nie są w normie) a aktualnie leczę niedoczynność tarczycy euthyroxem, mam problemy z nieregularnymi okresami.Czy to może mieć jakiś wpływ na tę dolegliwość?
Z góry dziękuję za odpowiedź,
Pozdrawiam.
Za przeproszeniem: Jezus, Maria! Odpowiadam jako ginekolog- onkolog, ale odpowiedzi powinien udzielić Pani LEKARZ z PODSTAWOWYM wykształceniem! Proponuję (aczkolwiek nie cierpię leczyć drogą internetową): badanie doplerowskie kończyn dolnych. Jeżeli zero problemu, dobry internista i poszukiwanie innych przyczyn Pani problemu. Sorry, tyle ale od serca ginekolog

Dobry Wieczór,
Proponuję skontaktować się z chirurgiem naczyniowym pod kątem oceny ukł. żylnego.
Pozdrawiam.
Dzień dobry sugeruję kontakt z chirurgiem naczyniowym lub dobrym internistą Pozdrawiam