opryszczka narządów płciowych

12 odpowiedzi
Witam, lekarz ginekolog stwierdził u mnie opryszczkę narządów płciowych nie ukrywam że jestem przerażona czy faktycznie tego typu wirus bywa bardzo uciążliwy i niebezpieczny dla kobiet planujących ciążę?
Lekarz zalecił smarowanie zakażonych miejsc maścią hascovir pro jednak z ulotki wynika że nie należy stosować na narządy płciowe, czy pomimo tego mam stosować nadal maść?
Witam. Ograniczenie stosowania tego leku na okolicę narządów płciowych spowodowane jest faktem, iż lek w postaci kremu może zawierać parafinę lub wazelinę, które zmniejszają wytrzymałość prezerwatyw z lateksu powodując ich uszkodzenie. Poza tym faktem nie widzę innych przeciwwskazań do zastosowania tego preparatu na wargi sromowe. Oczywiście po leczeniu należy się udać do swojego lekarza na kontrolę. Pozdrawiam.

Proszę zapytać lekarza o rozważenie podania leku doustnie (Heviran). BD
witam,

zalecam re-konsultację u innego ginekologa
Witam. Opryszczka okolic intymnych wiąże się z ryzykiem dla płodu. Niebezpieczna jedt jednak najbardziej postać pierwotna i występująca w ciąży. Wobec tego iż w chwili obecnej Pani choruje to proszę nie popadać w panikę. Jesli występują u Pani duże zmiany to preferowalbym formę leczenia doustnego.pozdrawiam
Witam
Przed zajściem w ciążę opryszczkę należy wyleczyć, przede wszystkim lekiem p/wirusowym stosowanym doustnie. Proszę zgłosić się do ginekologa.
Może Pani stosować.
Proszę przestrzegać zaleceń z ulotki, a opryszczkę leczyć lekami doustnymi.
Dzień dobry Pani
W ciąży przebieg infekcji wirusem opryszczki HSV może być cięższy i dłuższy niż u innych chorych, a czasem nietypowy. Przezłożyskowa transmisja HSV w okresie do 20 tygodnia ciąży, może być przyczyną poronienia według niektórych danych nawet w 25% przypadków. Infekcja HSV zwiększa ryzyko porodu przedwczesnego. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie i szybkie leczenie lekami p/wirusowymi doustnymi.
Z poważaniem
Dobrze by było jeszcze zastosować heviran doustnie.
Szanowna Pani,
Hascovir czyli Acyclovir jest skutecznym lekiem przeciw wirusowi opryszczki. Oprócz maści są dostępne także tabletki i to one są rekomendowane do leczenia opryszczki narządów płciowych. Są różne schematy leczenia w zależności od tego czy jest to infekcja pierwotna, czy nawrotowa.
Z wyrazami szacunku,
CS
Dzień dobry, na opryszczkę narządów płciowych stosuje się Acyklower. Jest to preparat doustny, którego dawkowanie ustala lekarz prowadzący. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.
Wiekszosc masci posiada taka informację w ulotce, proszę stosowac masc zgodnie z zaleceniem. Mozna terapie uzupelnic o podanie doustnie acyklowiru. Pozdrawiam