Opóźnienie zażycia tabletki po 7-dniowej przerwie

17 odpowiedzi
Witam.
Po 7 dniowej przerwie przyjęłam tabletkę z opóźnieniem 11 godzin, gdyż o niej zapomniałam. Tego samego dni rano współżyłam. Następnego dnia tabletkę przyjęłam o stałej porze. Stąd moje pytanie - czy działanie antykoncepcji zostało zachowane? Czy powinnam obawiać się zajścia w ciążę z powodu stosunku w dzień, w którym tabletkę przyjęłam z opóźnieniem? Martwię się tym bardziej, że była to pierwsza tabletka po 7 dniowej przerwie. Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam.
Witam. Przesunięcie przyjęcie tabletki (zwłaszcza pierwszej) o 11 godzin nie powoduje zmniejszenia skuteczności antykoncepcji. Pozdrawiam.

Skuteczność może być ograniczona i warto zastosować inną metodę antykoncepcji. BD
Szanowna Pani,
Każdy błąd w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych wpływa negatywnie na ich skuteczność.
Ja także Panią pozdrawiam,
CS
Antykoncepcja będzie zachowana ale dla pewności proszę nie robić następnej 7 dniowej przerwy tylko rozpocząć nowe opakowanie. Wtedy jednej miesiączki nie będzie.
Jeżeli było opóźnienie to istnieje niewielkie ryzyko.
Witam,
Dopuszczalna różnica wynosi 12 godzin więc myślę że nie ma się czym martwić. Można też odstawić tabletki na jeden cykl i rozpocząć w I dniu kolejnej miesiączki po wykluczeniu ciąży.
z poważaniem
Tomasz Łabiak
Witam
Antykoncepcja jest zachowana.
Spóźnienie nie przekracza 12 godzin, czyli nie stanowi problemu.
Nasuwa się komentarz.
Lepiej stosować inny schemat, tzn tabletki każdego dnia.Z drugiej strony można użyć wkładki (także z hormonem) albo zastosować implant zamiast stosować niewygodne tabletki (uwaga na przyrost masy ciała). Jest także plaster i bardzo lubiany przez pacjentki krążek NUVA RING.
Zachęcam do zmiany, Jak Pani widzi jest wiele możliwości.
Witam serdecznie. Proszę się nie martwić powinno być dobrze. Pozdrawiam
Przy zachowanej ciągłej ( wielomiesięcznej) antykoncepcji nie ma to znaczenia. Tabletki będą działać.
Proszę się nie martwic jest działanie antykoncepcujne
niestety Pani obawy z duZym prawdopodobieństwem są słuszne... pzdr artur mazur kalisz
Opoznienie ponizej 12h nie powinno wplynac istotnie na skutecznosc metody. Pozdrawiam
Tego typu błąd nie będzie przyczyną zajścia w ciążę-życzę dużo zdrowia!
Szanowna Pani, odpowiadając na Pani pytanie: wszystko jest zależne od tego jaki konkretnie lek Pani przyjmuje. W ulotkach preparatów znajdują się informacje o postępowaniu w sytuacji pominięcia dawki. Sugeruję aby Pani zerknęła do ulotki tego, konkretnego preparatu. Pozdrawiam
Witam, działanie antykoncepcyjne zostało zachowane. Przyjęła Pani tabletkę do 12 godzin i kolejne tabletki z opakowania zgodnie z zaleceniami, więc bardzo dobrze.
Pozdrawiam
Może Pani spać spokojnie. Szansa na zajście w ciążę jest bardzo, bardzo mała, a właściwie żadna . Pozdrawiam. Mariusz Lesiczka