Opis RM kolana.Rozerwanie rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej-szeroka nieregularna szczelina pęknięci

3 odpowiedzi
Opis RM kolana.Rozerwanie rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej-szeroka nieregularna szczelina pęknięcia powoduje rozdzielenie rogu tylnego i trzonu z cechami protuzji trzonu w kierunku wiązadła pobocznego.Usxkodzenie chrząstki stawowej powierzchni obciążanej klycia przyśrodkowego kości udowej na obszarze szerokości 3 cm z częściowym odsłonięciem kości podchrzestnej.Obrzek przednio przyśrodkowej części torebki stawowej.Lakotka boczna tarczowata bez zmian ogniskowych Torbiel Bakera szerokości 2,5cm i długości 6cm .Uraz miałam 28 października 2017 ,rezonans był wykonany 6listopada 2017 .Jakie dalsze leczenie czy wystarczy podanie kwasu hialuronowego czy potrzebna jest artroskopia
Myślę że odpowiedziałem już na to pytanie. Pozdrawiam.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

leczenie kwasem hialuronowym jest dobrym rozwiązaniem w przypadku uszkodzeń chrząstek stawowych, nie ma istotnego wpływu na leczenie uszkodzeń łąkotek. Warto podjąc próbę leczenia zachowawczego, ale w przypadku utrzymywania sie bólu, obrzęku i ograniczenia ruchomosci kolana nalezy liczyć się z tym, ze jedynie wykonanie artroskopii stawu bedzie skutecznym rozwiązaniem
Szanowna Pani,
konieczna jest przede wszystkim konsultacja ortopedyczna. Decyzja o przebiegu leczenia powinna być podjęta dopiero po osobistym zbadaniu pacjenta.
Z poważaniem,
Marcin Milczarek