Opis badania MR kręgosłupa L-S Spłycenie fizjologicznej lordozy kręgosłupa lędźwiowego Trzony krę

1 odpowiedzi
Opis badania MR kręgosłupa L-S
Spłycenie fizjologicznej lordozy kręgosłupa lędźwiowego
Trzony kręgow ledzwiowych prawidłowo wykształcone o prawidłowej intensywnosci sygnałów ,bez cech patologii
Krążki miedzykregowe o prawidłowej wysokosci i intensywnosci sygnałów w badaniu MR w normie
Przepuklin dokanałowych nie uwidoczniono. Cech ucisku na struktury nerwowe nie stwierdzono
Kanał kregowy o prawidlowym wymiarze w przekroju strzałkowym o zachowanej rezerwie objętościowej.
Intensywnosc sygnalow z kolumny tylnej kregosłupa w badaniu MR prawidłowa
Nie uwidoczniono patologicznego obrzeku szpiku kostnego w obrebie ledzwiowo -krzyzowego odcinka kregosłupa
Intensywnosc sygnałów z koncowego odcinka rdzenia kregowego w badaniu MR prawdłowa
Stożek rdzenia na wysokosci trzonu L1
Wnioski: Zaburzenia statyki kregosłupa L-S poza tym kregosłup L-S w granicach normy.
Przepuklin dokanałowych nie uwidoczniono.
Ortopeda wczesniej zlecił zatrzyki 5x Milgamma oraz Fosydyna w tabletkach
Po przedstawionym wyniku z MR dostałem skierowanie na zabiegi krio/laser/gimnastyka x 10
Skarze się przede wszystkim na stałe napięcie mięśni w okolicach bioder , ciezko je rozluznic i sprawiaja czesty bol przy gimnastyce. Poza tym czeste bole odcinka lędzwiowego.
Proszę o poradę , czy mogę wykonywać jakies cwiczenia aby usmierzyc bol w biodrach?
Dzień dobry. Wynik badania MRI kręgosłupa nie wskazuje jednoznacznie , ze powodem dolegliwości bólowych okolicy bioder jest kręgosłup . Badanie MRI robione jest w pozycji leżącej, natomiast lordozę kręgosłupa lędźwiowego można ocenić jedynie w pozycji stojącej oraz na RTG kręgosłupa na stojąco w pozycji bocznej. Lokalizowanie bólu w okolicy bioder jest wskazaniem do ich badania klinicznego oraz RTG, ponieważ istnieje prawdopodobieństwo przy takim wyniku MR, że ból może mieć inne źródło wyjścia. Proponuję pogłębić diagnostykę o Badanie RTG bioder oraz kręgosłupa lędźwiowego AP oraz BOK w pozycji stojącej. Na tej podstawie jednoznacznie będzie można powiedzieć czy są ćwiczenia przeciwskazane. Fizjoterapia w dolegliwościach bólowych kompleksu kręgosłup lędźwiowy -miednica jest podstawowym środkiem terapeutycznym. Pozdrawiam